RTSH 24 Live

Kronika

Qëllohet me armë në Vlorë, policia identifikon autorin

Qëllohet me armë në Vlorë, policia identifikon autorin

Policia e Vlorës ka njoftuar ditëm e sotme se një person ka qëlluar në ajër pas një konflikti. Blutë bëjnë me dije

Atentati në Fushë-Krujë/ Të rinjtë pikasën autorët, njoftuan familjarët: Do na vrasin!

Atentati në Fushë-Krujë/ Të rinjtë pikasën autorët, njoftuan familjarët: Do na vrasin!

Tre të rinjtë, të cilët u ekzekutuan ë atentatin e trefishtë në Fushë-Krujë, kanë pikasur se një automjet

Shkatërrohet banda shqiptare e kultivimit të kanabisit në Spanjë, 14 të arrestuar

Shkatërrohet banda shqiptare e kultivimit të kanabisit në Spanjë, 14 të arrestuar

Autoritetet spanjolle kanë shkatërruar bandën shqiptare të kultivimit të kanabisit, duke vënë në pranga 14 persona.  Shqiptarët

Operacioni policor “Informaliteti”, arrestohet  kambisti 56-vjeçar në Fier

Operacioni policor “Informaliteti”, arrestohet kambisti 56-vjeçar në Fier

Operacioni policor “Informaliteti” ka vënë në pranga një 56-vjeçar nga Fieri, i cili akuzohet se ushtronte në mënyrë

SPAK bën bilancin e qershorit: 26 persona të pandehur, mijëra euro e lekë të sekuestruara

SPAK bën bilancin e qershorit: 26 persona të pandehur, mijëra euro e lekë të sekuestruara

Prokuroria e Posaçme (SPAK) ka bërë bilancin e punës së kryer përgjatë muajit qershor. Nëpërmjet një njoftimi

Mori 2 mijë euro ryshfet për të lejuar një ndërtim pa leje, dënohet me 2 vite burg ish-inspektori i policisë

Mori 2 mijë euro ryshfet për të lejuar një ndërtim pa leje, dënohet me 2 vite burg ish-inspektori i policisë

Ish-inspektori i policisë, Levzat Veselaj është dënuar me 2 vite burg nga Gjykata e Posaçme, pasi u shpall fajtor për “korrupsion”

Ngjarje e rëndë në Sarandë, një grua me fëmijën e porsalindur hidhet nga kati i dytë i maternitetit 

Ngjarje e rëndë në Sarandë, një grua me fëmijën e porsalindur hidhet nga kati i dytë i maternitetit 

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e së shtunës  në maternitetin e Sarandës.  Një grua së bashku

Shqipëri, niset grupi i parë i besimtarëve për Haxhin

Shqipëri, niset grupi i parë i besimtarëve për Haxhin

Grupi i parë i besimtarëve muslimanë nga Shqipëria është nisur të martën për në tokat e shenjta për të

Shkodër/ I vendoset eksploziv makinës së drejtoreshës së Shëndetit Publik, bëhet shpërthim i komanduar

Shkodër/ I vendoset eksploziv makinës së drejtoreshës së Shëndetit Publik, bëhet shpërthim i komanduar

Një sasi eksplozivi është shpërthyer në mënyrë të komanduar nga njësia antieksploziv e RENEA pasditen e kësaj

I shpallur në kërkim për kultivim kanabisi, arrestohet në Dibër 47-vjeçari

I shpallur në kërkim për kultivim kanabisi, arrestohet në Dibër 47-vjeçari

Një 47-vjeçar, i shpallur në kërkim për kultivim kanabisi, ka rënë në prangat e policisë këtë të martë

Vrasja e Pjerin Xhuvanit në Elbasan, arrestohen 2 zv.drejtorë të policisë dhe pezullohen 6 efektivë

Vrasja e Pjerin Xhuvanit në Elbasan, arrestohen 2 zv.drejtorë të policisë dhe pezullohen 6 efektivë

Dy zv.drejtorë të policisë janë arrestuar dhe janë pezulluar 6 efektivë të forcave “Shqiponja”, pas përplasjes

Aksident në Lezhë, plagosen tre persona

Aksident në Lezhë, plagosen tre persona

Tre persona kanë mbetur të plagosur pasditen e kësaj të hënë në Lezhë, si pasojë e një aksidenti. Bëhet me

Operacioni “Plumbi i artë”, Apeli i GJKKO lë në burg 8 të arrestuarit

Operacioni “Plumbi i artë”, Apeli i GJKKO lë në burg 8 të arrestuarit

Apeli i Gjykatës së Posaçme ka konfirmuar vendimin e Gjykatës së Shkallës së parë, duke lënë në burg 8 të

Aksident në Tepelenë, makina përplas dy fëmijë, dërgohen me urgjencë në spital

Aksident në Tepelenë, makina përplas dy fëmijë, dërgohen me urgjencë në spital

Një aksident është regjistruar mbrëmjen e kësaj të diele në Tepelenë, ku për pasojë kanë mbetur të plagosur

Zjarri në Astir i qëllimshëm, dyshohet se iu vu makinës së vëllait të ndërtuesit

Zjarri në Astir i qëllimshëm, dyshohet se iu vu makinës së vëllait të ndërtuesit

Të tjera detaje janë publikuar në lidhje me zjarrin që përfshiu një pallat në Astir në orët e para të mëngjesit

Nga Prishtina në Dhërmi për të shpërndarë kokainë, MDA e ecstasy, arrestohen 2 të rinj

Nga Prishtina në Dhërmi për të shpërndarë kokainë, MDA e ecstasy, arrestohen 2 të rinj

Dy të rinj nga Prishtina kanë rënë në prangat e Policisë këtë të marrtë në Dhërmi, të akuzuar për

Policia aksion anti-drogë në disa qytete të vendit

Policia aksion anti-drogë në disa qytete të vendit

Policia e shtetit po zhvillon këtë të diel (19 qershor) një aksion anti drogë në disa qytete të vendit. Aksioni i Policisë

Arrestimi i Kajmakut zgjeron hetimet për trafikun e drogës Shqipëri-Itali, media italiane: Të përfshirë dyshohen dhe politikanë të tjerë

Arrestimi i Kajmakut zgjeron hetimet për trafikun e drogës Shqipëri-Itali, media italiane: Të përfshirë dyshohen dhe politikanë të tjerë

Të tjera detaje janë publikuar në lidhje me arrestimin e  ish-kryebashkiaut të Vorës, Agim Kajmaku, i cili u kap me 20 kilogramë

Nga Vlora në Kukës me 20 kg kanabis me vete dhe mbi 1 mijë euro, arrestohen 5 persona

Nga Vlora në Kukës me 20 kg kanabis me vete dhe mbi 1 mijë euro, arrestohen 5 persona

Pesë persona kanë rënë në prangat e Policisë këtë të diel në Kukës, pasi u kapën me 20 kilogramë

Bilanci i një jave, Policia: U finalizuan 2 megaoperacione! 151 persona të arrestuar, kokainë e armë të sekuestruara

Bilanci i një jave, Policia: U finalizuan 2 megaoperacione! 151 persona të arrestuar, kokainë e armë të sekuestruara

151 persona të arrestuar, 22 të shpallur në kërkim, kokainë, kanabis e arsenal armësh të sekuestrua, është ky bilanci

Shpërthim në Durrës, i vendoset tritol një dyqani! Vetëm dëme materiale

Shpërthim në Durrës, i vendoset tritol një dyqani! Vetëm dëme materiale

Një shpërthim ka ndodhur në orët e para të mëngjesit të kësaj të diele në një biznesi në Durrës. Policia

Drogë në kontenierin e mishit të pulës, gjykata lë në burg dy të arrestuarit

Drogë në kontenierin e mishit të pulës, gjykata lë në burg dy të arrestuarit

Burg pa afat caktoi gjykata e Durrësit këtë të shtunë, për Arben Ferizin, administratorin e kompanisë, në kontenierët

Shpërthejnë bombolat në fabrikën e gazit, banorët e Porto Romanos të shqetësuar

Shpërthejnë bombolat në fabrikën e gazit, banorët e Porto Romanos të shqetësuar

Zona e Porto Romanos ka kaluar një situatë të vështirë mëngjesin e sotëm, teksa në një impiant të gazit të

Kurbin, armë dhe municion luftarak në banesë, arrestohet 17-vjeçari

Kurbin, armë dhe municion luftarak në banesë, arrestohet 17-vjeçari

Policia e Kurbinit ka arretsuar një 17-vjeçar. Adoleshentit i janë gjetur në banesë armë zjarri automatik dhe municion luftarak. Në