RTSH 24 Live

Televizion

Akademia e trajnimeve në RTSH, certifikohen gazetarë të radios dhe televizionit

Akademia e trajnimeve në RTSH, certifikohen gazetarë të radios dhe televizionit

Mbi 20 gazetarë dhe kameramanë të Radio Televizionit Shqiptar morën certifikatat për dy trainime të rëndësishme nga Akademia

Tre gazetarë investigativë shqiptarë vlerësohen me çmim nga OSBE

Tre gazetarë investigativë shqiptarë vlerësohen me çmim nga OSBE

Tre gazetarë investigativë shqiptarë vlerësohen me çmim nga OSBE.  Ata janë Anila Hoxha, për artikullin “Kontrata

"Miqësi që tret largësinë" dokumentar i RTSH në bashkëpunim me CMG

"Miqësi që tret largësinë" dokumentar i RTSH në bashkëpunim me CMG

"Miqësi që tret largësinë" është dokumentari që është transmetuar të hënën nga RTSH një realizim

RTSH, përfundon raundi i parë i gares për postin e Drejtorit të Përgjithshëm

RTSH, përfundon raundi i parë i gares për postin e Drejtorit të Përgjithshëm

Gati dy jave më parë, Këshilli Drejtues i Radio Televizionit Shqiptar në mbledhjen e tij të datës 28 tetor vendosi çeljen e

Shuhet kolegu, regjisori Leonard Gjata

Shuhet kolegu, regjisori Leonard Gjata

RTSh ka marrë sot një lajm të dhimbshëm. Kolegu ynë regjisori Leonard Gjata u nda nga jeta në moshën 67 vjeçare. Lajmin

Buxheti i RTSH, krerët e institucionit në komisionin parlamentar të edukimit dhe informimit

Buxheti i RTSH, krerët e institucionit në komisionin parlamentar të edukimit dhe informimit

Radio Televizioni Shqiptar në komisionin parlamentar të edukimit dhe informimit ka kerkuar nje fond prej 470 milionë lekë nga buxheti i shtetit

Bungo: RTSH të mbyllet për 6 muaj që të ristrukturohet!

Bungo: RTSH të mbyllet për 6 muaj që të ristrukturohet!

Kreu i Këshillit Drejtues të RTSH Leka Bungo ka propozuar të premten mbylljen për 6 muaj të RTSh, me synim ristrukturimin e kësaj media

Parlament, krerët e RTSH në komisionin parlamentar të edukimit dhe informimit

Parlament, krerët e RTSH në komisionin parlamentar të edukimit dhe informimit

Në komisionin parlamentar të edukimit dhe informimit është duke u zhvilluar një seancë dëgjimore me kreun e KDRTSH Leka Bungo

Apeli lë në paraburgim  ish drejtorin e përgjithshëm të RTSh

Apeli lë në paraburgim ish drejtorin e përgjithshëm të RTSh

Gjykata e Posaçme e Apelit refuzon lirimin nga paraburgimi të ish drejtorit të përgjithshëm të RTSh Thoma Gëllçi. Në

"The Miss Globe 2021" vazhdon turin nëpër Shqipëri

"The Miss Globe 2021" vazhdon turin nëpër Shqipëri

"The Miss Globe 2021" vazhdon turin nëpër zonat më të bukura të Shqipërisë. Duke shijuar edhe ato njëkohësisht rrugët

Këshilli Drejtues voton hapjen e garës për zgjedhjen e Drejtorit të Përgjithshëm të RTSH

Këshilli Drejtues voton hapjen e garës për zgjedhjen e Drejtorit të Përgjithshëm të RTSH

Këshilli Drejtues i Radio Televizionit Shqiptar është mbledhur të enjten e datës 28 tetor dhe ka vendosur të çelë zyrtarisht

Përse Edi Rama është politikani me bilancin personal më pozitiv në këto 31 vjet? Një analizë e veçantë e Artan Fugës

Përse Edi Rama është politikani me bilancin personal më pozitiv në këto 31 vjet? Një analizë e veçantë e Artan Fugës

Edi Rama është politikani me bilancin më pozitiv personal nëëkto 31 vjet në Shqipëri. Në 23 vjet karrierë në politikë,

Akuza e rëndë e gazetares së kronikës: Në Akademinë e Policisë, studentë përdorues droge

Akuza e rëndë e gazetares së kronikës: Në Akademinë e Policisë, studentë përdorues droge

Gazetarja e njohur e kronikës së zezë Anila Hoxha bën një deklaratë të bujshme për oficerët e policisë që

Eksperti i energjisë: Jemi në krizë! Për Krishtlindje ne britanikëve do na mungojë gjeli i detit! Efektet e kësaj krize do ndjehen edhe në Shqipëri!

Eksperti i energjisë: Jemi në krizë! Për Krishtlindje ne britanikëve do na mungojë gjeli i detit! Efektet e kësaj krize do ndjehen edhe në Shqipëri!

Enzo Aliaj është një konsulent në kompaninë e njohur britanike me qendër në Londër “Brand Hill Capital”, një

Shuhet kolegu ynë i sportit Kosta Grillo

Shuhet kolegu ynë i sportit Kosta Grillo

Gazetaria dhe sporti shqiptar ka marrë të martën në mëngjes një lajm të dhimbshëm, teksa është mësuar se gazetari

RTSH dhe ERT drejt  nënshkrimit të një memorandumi bashkëpunimi

RTSH dhe ERT drejt nënshkrimit të një memorandumi bashkëpunimi

Një delegacioni i Radio Televizionit Shqiptar, i kryesuar nga kryetari i Këshillit Drejtues, zoti Leka Bungo dhe ku merrnin pjese Drejtori i Prodhimit

RTSH: I hidhëruar për ndarjen nga jeta të ish kreut të KD Kristaq Traja

RTSH: I hidhëruar për ndarjen nga jeta të ish kreut të KD Kristaq Traja

Këshilli Drejtues i Radiotelevizionit Publik Shqiptar mësoi me hidhërim të thellë për ndarjen nga jeta të konstitucionalistit

Cënimi i arkivit të RTSH, lajm i rremë. Arkivi dixhital me siguri të lartë, nuk sulmohet dot nga jashtë

Cënimi i arkivit të RTSH, lajm i rremë. Arkivi dixhital me siguri të lartë, nuk sulmohet dot nga jashtë

Në disa media on line ka qarkulluar në formë sensacionale një lajm sikur hakerat kanë sulmuar dhe kanë marrë në posedim arkivin

Këshilli Drejtues i RTSH diskuton skenaret e programeve

Këshilli Drejtues i RTSH diskuton skenaret e programeve

Këshilli Drejtues i Radio Televizionit Shqiptar u mblodh këtë të enjte për të shqyrtuar një rend dite që synon rritjen dhe

“Media në Fokus", RTSH dhe OSBE përmbyllin ciklin e trajnimeve: Të gatshëm të vijojmë bashkëpunimin!

“Media në Fokus", RTSH dhe OSBE përmbyllin ciklin e trajnimeve: Të gatshëm të vijojmë bashkëpunimin!

Prej vitit 2017, RTSH ka nisur një cikël trajnimesh të gazetarëve të saj përmes projektit të OSBE-së, “Media në

BE ndan çmimet për gazetarinë investigative në Tiranë

BE ndan çmimet për gazetarinë investigative në Tiranë

Delegacioni i Bashkimit Europian vlerësoi me 3 çmime të para punën e guximshme të gazetarëve investigativë si dhe çertifikoi

Shuhet regjisori Kujtim Meçaj, kontribuoi për disa dekada në Radio Televizionin Shqiptar

Shuhet regjisori Kujtim Meçaj, kontribuoi për disa dekada në Radio Televizionin Shqiptar

Është ndarë sot nga jeta në moshën 80 vjeçare, edhe ish-regjisori i radiotelevizionit dhe ish-folësi i Radio Tiranës, Kujtim

Sezoni i ri televiziv në RTSh

Sezoni i ri televiziv në RTSh

Për herë të parë, Bordi i ri Artistik i RTSH-së, mori në shqyrtimin projeket e prodhimeve televizive që transmetuesi pubik do

Bungo: RTSH gjigand i ngecur në rërë!

Bungo: RTSH gjigand i ngecur në rërë!

Në një intervistë për Revistën Televizive të Radio-Televizionit Shqiptar, kreu i Këshillit Drejtues të këtij televizioni,