RTSH 24 Live

Televizion

"Kur Gjirokastra nuk kursehet për turistët", reportazh nga RTSH Gjirokastra dhe Akademia e Trajnimeve

"Kur Gjirokastra nuk kursehet për turistët", reportazh nga RTSH Gjirokastra dhe Akademia e Trajnimeve

Radio Televizioni Shqiptar prej kohësh ka ngritur një strukturë të re Akademinë e Trajnimeve, ku gazetarët dhe operatorët me përvojë

Lidhja mes personazheve që ai krijon dhe jetës personale, Agron Llakaj në një intervistë si rrallëherë

Lidhja mes personazheve që ai krijon dhe jetës personale, Agron Llakaj në një intervistë si rrallëherë

Mjeshtri i humorit Agron Llakaj ka zgjedhur që intervistat gjatë karrierës së tij të jenë të rralla. Ai ka preferuar të flasë

RTSH në zi, ndërron jetë mjeshtri dhe operatori i njohur, Kristaq Kristo

RTSH në zi, ndërron jetë mjeshtri dhe operatori i njohur, Kristaq Kristo

RTSH në zi. Ka ndërrua jetë në moshën 71-vjeçare mjeshtri dhe operatori i njohur shqiptar, Kristaq Kristo. Lajmin për ndarjen

Shuhet Kristaq Kristo, "zëri" i filmit televiziv shqiptar 

Shuhet Kristaq Kristo, "zëri" i filmit televiziv shqiptar 

Një nga emrat më të njohur të RTSH Kristaq Kristo është shuar në moshën 71 vjeçare. Kristo është ndër

Gazetarja e Al Jazeera-s u vra nga forcat izraelite në Bregun Perëndimor

Gazetarja e Al Jazeera-s u vra nga forcat izraelite në Bregun Perëndimor

Gazetarja veterane e Al Jazeera, Shireen Abu Aqleh, u qëllua për vdekje nga trupat izraelite të mërkurën teksa mbulonte një bastisje

Lufta në Ukrainë, AMA: Jo fushata dezinformuese në transmetimet publike!

Lufta në Ukrainë, AMA: Jo fushata dezinformuese në transmetimet publike!

Autoriteti i Mediave Audiovizive njoftoi se po ndjek me shumë vëmendje zhvillimet dramatike të shkaktuara nga agresioni rus në Ukrainë,

Nga 28 shkurti, një mëngjes i ri me RTSH-në

Nga 28 shkurti, një mëngjes i ri me RTSH-në

“Mirëmëngjesi Shqipëri” është programi më i ri radio-televiziv që nis me 28 shkurt në RTSH1 dhe Radio Tirana

Zhvillimet në kufirin Rusi- Ukrainë, Vitaly Klitschko, intervistë ekskluzive në orën 20.00 në RTSH

Zhvillimet në kufirin Rusi- Ukrainë, Vitaly Klitschko, intervistë ekskluzive në orën 20.00 në RTSH

Zhvillimet dramatike në kufirin mes Rusisë dhe Ukrainës, janë në fokus të një interviste ekskluzive që kryebashkiaku i Kievit,

Kuvendi miraton 6 anëtarët e rinj të AMA-s

Kuvendi miraton 6 anëtarët e rinj të AMA-s

  Kuvendi miratoi sot 6 anëtarët e rinj të Autoritetit të Mediave Audiovizive. Konkretisht Gjergj Hamiti mori 96 vota pro, Desada

18 studentë nga Departamenti i Gazetarisë përfundojnë praktikën në RTSH

18 studentë nga Departamenti i Gazetarisë përfundojnë praktikën në RTSH

Në RTSH u mbajt sot ceremonia për shpërndarjen e certifikatave për tetëmbëdhjetë studentët e Departamentit të Gazetarisë

RTSH Shkodra nis transmetimin

RTSH Shkodra nis transmetimin

77 vjet nga krijimi i saj, Radio Shkodra, e para media në veri të vendit, dhe një nga ka katër degët lokale të Radio Televizionit Public

Akademia e trajnimeve në RTSH, certifikohen gazetarë të radios dhe televizionit

Akademia e trajnimeve në RTSH, certifikohen gazetarë të radios dhe televizionit

Mbi 20 gazetarë dhe kameramanë të Radio Televizionit Shqiptar morën certifikatat për dy trainime të rëndësishme nga Akademia

Tre gazetarë investigativë shqiptarë vlerësohen me çmim nga OSBE

Tre gazetarë investigativë shqiptarë vlerësohen me çmim nga OSBE

Tre gazetarë investigativë shqiptarë vlerësohen me çmim nga OSBE.  Ata janë Anila Hoxha, për artikullin “Kontrata

"Miqësi që tret largësinë" dokumentar i RTSH në bashkëpunim me CMG

"Miqësi që tret largësinë" dokumentar i RTSH në bashkëpunim me CMG

"Miqësi që tret largësinë" është dokumentari që është transmetuar të hënën nga RTSH një realizim

RTSH, përfundon raundi i parë i gares për postin e Drejtorit të Përgjithshëm

RTSH, përfundon raundi i parë i gares për postin e Drejtorit të Përgjithshëm

Gati dy jave më parë, Këshilli Drejtues i Radio Televizionit Shqiptar në mbledhjen e tij të datës 28 tetor vendosi çeljen e

Shuhet kolegu, regjisori Leonard Gjata

Shuhet kolegu, regjisori Leonard Gjata

RTSh ka marrë sot një lajm të dhimbshëm. Kolegu ynë regjisori Leonard Gjata u nda nga jeta në moshën 67 vjeçare. Lajmin

Buxheti i RTSH, krerët e institucionit në komisionin parlamentar të edukimit dhe informimit

Buxheti i RTSH, krerët e institucionit në komisionin parlamentar të edukimit dhe informimit

Radio Televizioni Shqiptar në komisionin parlamentar të edukimit dhe informimit ka kerkuar nje fond prej 470 milionë lekë nga buxheti i shtetit

Bungo: RTSH të mbyllet për 6 muaj që të ristrukturohet!

Bungo: RTSH të mbyllet për 6 muaj që të ristrukturohet!

Kreu i Këshillit Drejtues të RTSH Leka Bungo ka propozuar të premten mbylljen për 6 muaj të RTSh, me synim ristrukturimin e kësaj media

Parlament, krerët e RTSH në komisionin parlamentar të edukimit dhe informimit

Parlament, krerët e RTSH në komisionin parlamentar të edukimit dhe informimit

Në komisionin parlamentar të edukimit dhe informimit është duke u zhvilluar një seancë dëgjimore me kreun e KDRTSH Leka Bungo

Apeli lë në paraburgim  ish drejtorin e përgjithshëm të RTSh

Apeli lë në paraburgim ish drejtorin e përgjithshëm të RTSh

Gjykata e Posaçme e Apelit refuzon lirimin nga paraburgimi të ish drejtorit të përgjithshëm të RTSh Thoma Gëllçi. Në

"The Miss Globe 2021" vazhdon turin nëpër Shqipëri

"The Miss Globe 2021" vazhdon turin nëpër Shqipëri

"The Miss Globe 2021" vazhdon turin nëpër zonat më të bukura të Shqipërisë. Duke shijuar edhe ato njëkohësisht rrugët

Këshilli Drejtues voton hapjen e garës për zgjedhjen e Drejtorit të Përgjithshëm të RTSH

Këshilli Drejtues voton hapjen e garës për zgjedhjen e Drejtorit të Përgjithshëm të RTSH

Këshilli Drejtues i Radio Televizionit Shqiptar është mbledhur të enjten e datës 28 tetor dhe ka vendosur të çelë zyrtarisht

Përse Edi Rama është politikani me bilancin personal më pozitiv në këto 31 vjet? Një analizë e veçantë e Artan Fugës

Përse Edi Rama është politikani me bilancin personal më pozitiv në këto 31 vjet? Një analizë e veçantë e Artan Fugës

Edi Rama është politikani me bilancin më pozitiv personal nëëkto 31 vjet në Shqipëri. Në 23 vjet karrierë në politikë,

Akuza e rëndë e gazetares së kronikës: Në Akademinë e Policisë, studentë përdorues droge

Akuza e rëndë e gazetares së kronikës: Në Akademinë e Policisë, studentë përdorues droge

Gazetarja e njohur e kronikës së zezë Anila Hoxha bën një deklaratë të bujshme për oficerët e policisë që