RTSH 24 Live

Sociale

Mbi 300 urgjenca në ditë në QSUT, flet shefi i Urgjencës, Eqerem Hasani

Mbi 300 urgjenca në ditë në QSUT, flet shefi i Urgjencës, Eqerem Hasani

Prej 4 ditësh Urgjenca në Qendrën Spitalore Universitare “Nënë Tereza“ po përballet me fluks të shtuar të pacientëve

Qeveria e Mbretërisë së Bashkuar refuzon të shtojë të drejtën e abortit në Ligjin e ri të të Drejtave

Qeveria e Mbretërisë së Bashkuar refuzon të shtojë të drejtën e abortit në Ligjin e ri të të Drejtave

Qeveria ka refuzuar një thirrje për të garantuar të drejtën e abortit në "ligjin e të drejtave britanike" të saj të

QSUT, mbi 300 raste urgjente në ditë, temperaturat e larta dhe "post-Covid” shtojnë sëmundshmëritë

QSUT, mbi 300 raste urgjente në ditë, temperaturat e larta dhe "post-Covid” shtojnë sëmundshmëritë

Fluks pacientesh në urgjencën polivalente në qendrën spitalore universitare “Nënë Tereza” në Tiranë. Në

Saranda si ‘kryeqyteti i turizmit”, Tur-operatorët: Rruga Kardhiq - Delvinë do të shtojë turistët

Saranda si ‘kryeqyteti i turizmit”, Tur-operatorët: Rruga Kardhiq - Delvinë do të shtojë turistët

Saranda po përjeton rikthimin e bumit turistik të para pandemisë. Operatorët turistik thonë se është një nga destinacionet

Rruga Kardhiq-Delvinë, banorët optimistë për përfitimet që do të vijnë

Rruga Kardhiq-Delvinë, banorët optimistë për përfitimet që do të vijnë

Përfundimi i punimeve në rrugën Kardhiq-Delvinë do të shkurtojë për të gjithë, distancën drejt Sarandës. Punimet

Raportet mjekësore merren online, Manastirliu: Jo më sorollatje të qytetarëve

Raportet mjekësore merren online, Manastirliu: Jo më sorollatje të qytetarëve

Raporti mjekësor dhe dokumenti shëndetësor që dëshmon aftësinë për punë, tashmë merren online. Këtë e

“Vals me të rinjtë”, balerini Eno Peçi shfaqje në Sheshi "Skënderbej" më 6 korrik

“Vals me të rinjtë”, balerini Eno Peçi shfaqje në Sheshi "Skënderbej" më 6 korrik

Më 6 korrik, në Sheshin “Skënderbej”, qytetarët do të kenë mundësi të shijojnë shfaqjen e koreografit dhe

Fier, rritja e prodhimit sjell ulje të çmimeve të fruta-perimeve

Fier, rritja e prodhimit sjell ulje të çmimeve të fruta-perimeve

Stina e verës dhe futja në treg e produkteve bujqësore vendase ka rritur së tepërmi prodhimin vendas duke ndikuar edhe në uljen e çmimeve. Ulja

Mbërrijnë testet e para për linë e majmunit, Manastirliu: Do të kryhen në ISHP

Mbërrijnë testet e para për linë e majmunit, Manastirliu: Do të kryhen në ISHP

Testimet për linë e majmunit tashmë do të kryhen në Shqipëri. Lajmi bëhet i ditur nga Ministrja e Shëndetësisë

Publikohen notat e 2 provimeve, maturantët kritikojnë tezën e biologjisë

Publikohen notat e 2 provimeve, maturantët kritikojnë tezën e biologjisë

Provimi i fundit i Maturës Shtetërore, ai i lëndës me zgjedhje ka përmbyllur këtë të premte për maturantët një

Rama: Hapet së shpejti për të gjitha automjetet rruga e re Kardhiq-Delvinë

Rama: Hapet së shpejti për të gjitha automjetet rruga e re Kardhiq-Delvinë

Ndërtimi i rrugës së re kombëtare Kardhiq-Delvinë duket se është drejt fundit. Kryeministri Edi Rama ka publikuar pamjet, ndërsa

COVID-19, 289 raste të reja dhe asnjë humbje jete në 24 orët e fundit

COVID-19, 289 raste të reja dhe asnjë humbje jete në 24 orët e fundit

289 raste të reja me COVID-19 janë shënuar në vend, ndërsa nuk ka asnjë humbje jete në 24 orët e fundit. Nga 1021 testime

Epidemia e sëmundjes diabetike të syrit, Lutaj: Kërkohet depistim kombëtar nga ekspertë

Epidemia e sëmundjes diabetike të syrit, Lutaj: Kërkohet depistim kombëtar nga ekspertë

Sëmundja diabetike e syrit konsiderohet nga OBSH një epidemi ndaj përpjekjet për ta kapur herët atë dhe për ta trajtuar duhen

“Gjysma e grave të moshuara janë të dhunuara”, Ylli: Kemi fakte të reja për abuzimin me të moshuarit

“Gjysma e grave të moshuara janë të dhunuara”, Ylli: Kemi fakte të reja për abuzimin me të moshuarit

Një studim i fundit i bërë në vendet e Ballkanit Perëndimor mbi abuzimin tek të moshuarit, e rendit Shqipërinë si vendin

Destinacionet verë 2022, Tirana mes propozimeve të kompanive franceze

Destinacionet verë 2022, Tirana mes propozimeve të kompanive franceze

Shqipëria është sugjeruar destinacion për verën e vitit 2022, për tu vizituar nga turistët. Kompania e njohur franceze e fluturimeve,

Mungesë energjie në zyrat e ALEAT, prej dy ditësh qytetarët e Vlorës pa marrë asnjë shërbim

Mungesë energjie në zyrat e ALEAT, prej dy ditësh qytetarët e Vlorës pa marrë asnjë shërbim

Prej dy dy ditësh në zyrat e ALEAT në Vlorë nuk ofrohet shërbim për shkak të mungesës së energjisë elektrike. Qytetarët

Lushnje, protestë për çmimin e shalqirit, Braçe: T‘i vijmë në ndihmë fermerëve për të shitur prodhimin

Lushnje, protestë për çmimin e shalqirit, Braçe: T‘i vijmë në ndihmë fermerëve për të shitur prodhimin

Kultivuesit e shalqirit në zonën e Çermës, paraditen e sotme kanë protestuar për tregtimin e kësaj kulture. Fermerët e

Ministrja Kushi dëgjesë me Komitetin Olimpik: Vendimi për mbylljen e sallave të basteve, i duhuri

Ministrja Kushi dëgjesë me Komitetin Olimpik: Vendimi për mbylljen e sallave të basteve, i duhuri

Pas dëgjesës që bëri para pak ditësh me përfaqësues të Federatës Shqiptare të Futbollit mbi disa ndryshime të

COVID, shtohen rastet tek mjekët e familjes, mjekja: Të rinjtë e pavaksinuar përcjellin virusin në familje

COVID, shtohen rastet tek mjekët e familjes, mjekja: Të rinjtë e pavaksinuar përcjellin virusin në familje

Prej disa javësh qendrat shëndetësore po përballen me raste të shtuara të infektimeve me COVID. Mjekja Bruna Shiroka në qendrën

Vijon puna në ndërtimin e pallateve të reja te lagja "5 Maji" në Tiranë

Vijon puna në ndërtimin e pallateve të reja te lagja "5 Maji" në Tiranë

Lagja e re “5 Maji” po merr formë çdo ditë e më shumë. Puna po vijon jo vetëm në ndërtimin e pallateve të

Masat për sezonin turistik, hapen 29 qendra shëndetësore verore

Masat për sezonin turistik, hapen 29 qendra shëndetësore verore

Përgjatë vijës bregdetare, por edhe në pika të tjera turistike të vendit, nga Thethi në Ksamil janë hapur 29 qendra shëndetësore

Pelegrinazhi i teqesë së Bubsit, Kryegjyshi bektashian Brahimaj apelon për regjistrimin në census

Pelegrinazhi i teqesë së Bubsit, Kryegjyshi bektashian Brahimaj apelon për regjistrimin në census

Pelegrinazhi i Bubësit është rikthyer në traditë 15 vjeçare. Përkujtimi i Baba Aliut, njërit prej përfaqësuesve

Fruthi, vaksinimi mbetet i ulët! Mjekët: Hezitimi i prindërve shkak i mosvaksinimit

Fruthi, vaksinimi mbetet i ulët! Mjekët: Hezitimi i prindërve shkak i mosvaksinimit

Mbulimi vaksinal ndaj fruthit vijon të mbetet në nivele të ulëta në vendin tonë. Mjekët fajësojnë prindërit të

Tirana, kryeqyteti i Rinisë 2022,  teknologjia dhe inovacioni e ardhmja e të rinjve shqiptar

Tirana, kryeqyteti i Rinisë 2022, teknologjia dhe inovacioni e ardhmja e të rinjve shqiptar

Të rinj të apasionuar pas teknologjisë u bënë pjesë e një diskutimi me një prej sipërmarrësve më të suksesshëm