RTSH 24 Live

Rajoni

Serbët e Kosovës protestojnë pas ndalimit të mbajtjes së referendumit

Serbët e Kosovës protestojnë pas ndalimit të mbajtjes së referendumit

Disa serbë të Kosovës, kryesisht të punësuar në institucionet publike të financuara nga Serbia, u mblodhën në qendër

Rreziku jo real nga azilkërkuesit e pavërtetë nga Ballkani Perëndimor

Rreziku jo real nga azilkërkuesit e pavërtetë nga Ballkani Perëndimor

Me përjashtim të Kosovës, për më shumë se 12 vjet, të gjitha vendet tjera të rajonit të Ballkanit Perëndimor gëzojnë

BE-ja kërkon të lejohet pjesëmarrja e serbëve të Kosovës në referendumin e Serbisë

BE-ja kërkon të lejohet pjesëmarrja e serbëve të Kosovës në referendumin e Serbisë

Shefi i politikës së Jashtme të Bashkimit Evropian, Josep Borrell, bëri thirrje të enjten që qytetarëve serbë të Kosovës

Balla: Mungesa e liberalizimit të vizave me Kosovën, premtim i pambajtur i BE-së!

Balla: Mungesa e liberalizimit të vizave me Kosovën, premtim i pambajtur i BE-së!

  Në vijim të bashkëpunimit me Kuvendin e Kosovës, Kryetari i Grupit Parlamentar të PS-së, Taulant Balla priti sot në Kryesinë

Kriza energjitike, Shqipëria bashkëpunon me Greqinë

Kriza energjitike, Shqipëria bashkëpunon me Greqinë

Shqipëria dhe Greqia mund të përdorin linjën e ndërlidhjes energjitike për të depozituar energji në të dyja vendet ose

Vinte nga Ekuadori, kapen 400 kg kokainë në Mal të Zi

Vinte nga Ekuadori, kapen 400 kg kokainë në Mal të Zi

Vinte nga Ekuadori, kapen 400 kg kokainë në Mal të Zi. Lajmi bëhet i ditur nga burime në policinë malazeze. Ishin punëtorët

Meta - Kovaçevski: Të dy vendet tona meritojnë çeljen sa më parë të negociatave me Bashkimin Europian

Meta - Kovaçevski: Të dy vendet tona meritojnë çeljen sa më parë të negociatave me Bashkimin Europian

Presidenti Ilir Meta u prit të mërkurën në një takim të përzemërt nga Kryeministri i mandatuar për të formuar Qeverinë

Presidenti Meta pritet nga kreu i VMRO-DPMNE, Mickoski

Presidenti Meta pritet nga kreu i VMRO-DPMNE, Mickoski

  Presidenti Ilir Meta, në kuadër të vizitës së tij në Maqedoninë e Veriut zhvilloi sot një takim me liderin e opozitës

Presidenti Meta takon Ali Ahmetin: Zbatimi i Korridorit 8, do të lidhë më shumë vendet tona!

Presidenti Meta takon Ali Ahmetin: Zbatimi i Korridorit 8, do të lidhë më shumë vendet tona!

Presidenti i Republikës Ilir Meta u prit në një takim nga kreu i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti. Në një postim në

Presidenti Ilir Meta pritet nga kryetari i Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi

Presidenti Ilir Meta pritet nga kryetari i Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi

Gjatë vizitës në shtetin fqinj, Presidenti Ilir Meta u prit në një takim shumë të ngrohtë nga kryetari i Kuvendit të

BE do të diskutojë sanksione ndaj Dodik

BE do të diskutojë sanksione ndaj Dodik

Bashkimi Europian ka përjashtuar deri më tani mundësinë që të ndjekë një rrugë të ngjashme me të Uashingtonit

Qeveria e re e Shkupit, ja sa ministra shqiptarë do të ketë

Qeveria e re e Shkupit, ja sa ministra shqiptarë do të ketë

Në Maqedoninë e Veriut, Këshilli Ekzekutiv dhe ai Qendror i Lidhjes Social Demokrate, miratuan të hënën mbrëma propozimin e kryetarit

Erdogan fjalim në parlamentin shqiptar

Erdogan fjalim në parlamentin shqiptar

Parlamenti shqiptar pritet të mblidhet në seancën e parë të sesionit dimëror në datën 17 Janar në orën 17:00. Në

Milionat e BE-së për sundimin e ligjit në Ballkan "nuk po japin rezultate"

Milionat e BE-së për sundimin e ligjit në Ballkan "nuk po japin rezultate"

Auditorët e Bashkimit Evropian thanë se qindra milionë euro që blloku ka dërguar në gjashtë shtetet e Ballkanit Perëndimor,

Hovenier: SHBA-ja – partnere e palëkundur e Kosovës

Hovenier: SHBA-ja – partnere e palëkundur e Kosovës

Ambasadori i ri amerikan në Prishtinë, Jeff Hovenier, tha të hënën se Shtetet e Bashkuara janë dhe do të vazhdojnë të

Departamenti i Thesarit i SHBA-së, më i shpejtë se gjyqësori

Departamenti i Thesarit i SHBA-së, më i shpejtë se gjyqësori

Millorad Dodik, anëtari serb i Presidencës së Bosnjë e Hercegovinës (BeH), emri i të cilit ishte në listën e personave dhe

Franca dhe KE-ja, bashkëpunim për Ballkanin Perëndimor

Franca dhe KE-ja, bashkëpunim për Ballkanin Perëndimor

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, ka thënë se shteti i tij gjatë kryesimit të Presidencës së bllokut evropian do të

Vuçiç u kundërvihet sanksioneve amerikane ndaj Milorad Dodikut

Vuçiç u kundërvihet sanksioneve amerikane ndaj Milorad Dodikut

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, u shpreh të enjten kundër sanksioneve të Shteteve të Bashkuara ndaj udhëheqësit

Ndëshkimi i Dodik, BE: Kemi metodat tona për sanksione ndaj liderëve të Ballkanit

Ndëshkimi i Dodik, BE: Kemi metodat tona për sanksione ndaj liderëve të Ballkanit

Bashkimi Evropian “ka marrë në dijeni” vendimin e administratës amerikane për vendosjen e sanksioneve ndaj liderit të serbëve

SHBA paralajmëron goditje të tjera të forta në Ballkan, Escobar: Nuk do lejojmë destabilizim!

SHBA paralajmëron goditje të tjera të forta në Ballkan, Escobar: Nuk do lejojmë destabilizim!

SHBA nuk do të hezitojë të përdorë sanksionet për të dërguar një mesazh të fortë për aktorët e korruptuar

Konferenca e parë ndërqeveritare, kryeministri bullgar në Maqedoni më 18 janar

Konferenca e parë ndërqeveritare, kryeministri bullgar në Maqedoni më 18 janar

Bisedimet mes Maqedonisë së Veriut dhe Bullgarisë, pritet të rinisin pas 18 janarit, e caktuar si vizita e parë e kryeministrit bullgar

Këshilli Federal gjerman shqyrton njohjen e patentave nga Shqipëria dhe Kosova

Këshilli Federal gjerman shqyrton njohjen e patentave nga Shqipëria dhe Kosova

Këshilli Federal po shqyrton aktualisht një projekt-rregullore të re për lejet e drejtimit të automjeteve në Gjermani. Njëra

Sanksionet ndaj Dodik, ambasada e SHBA në Tiranë: Përgjigje ndaj korrupsionit dhe kërcënimeve për stabilitetin

Sanksionet ndaj Dodik, ambasada e SHBA në Tiranë: Përgjigje ndaj korrupsionit dhe kërcënimeve për stabilitetin

Ambasada e SHBA në Tiranë, ka reaguar lidhur me vendimin e Departamentit të Thesarit të SHBA-së, për vendosjen e sanksioneve te reja

SHBA vendos sanksione edhe ndaj dy zyrtarëve nga Bosnje dhe Hercegovina

SHBA vendos sanksione edhe ndaj dy zyrtarëve nga Bosnje dhe Hercegovina

Ish-kryetari i Këshillit të Lartë Gjyqësor dhe Këshillit Prokurorial të Bosnje dhe Hercegovinës, Milan Tegeltija dhe kryetari