RTSH 24 Live

Rajoni

Integrimi/ Propozimi i Macron i shkon Maqedonisë së Veriut, Kovaçevski: Do kalojë në proces konsultimi

Integrimi/ Propozimi i Macron i shkon Maqedonisë së Veriut, Kovaçevski: Do kalojë në proces konsultimi

Propozimi i Presidentit francez, Emmanuel Macron, për zhbllokimin e rrugës drejt BE, ka mbërritur këtë të enjte në qeverinë

Vendimi i Kosovës për letërnjoftimet dhe targat, Vuçiç: Kanë mbështetjen e fuqive të mëdha

Vendimi i Kosovës për letërnjoftimet dhe targat, Vuçiç: Kanë mbështetjen e fuqive të mëdha

Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiç, ka reaguar pas vendimit të qeverisë së Kosovës në lidhje çështjen

"Mali i Zi dëshiron të hapë një faqe të re në marrëdhëniet me Serbinë"

"Mali i Zi dëshiron të hapë një faqe të re në marrëdhëniet me Serbinë"

Kryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviq tha se dëshirojnë të hapin një faqe të re në marrëdhëniet me Serbinë

Qëlloi me shuplakë dhe sende kolegët në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut, deputeti shqiptar: U provokova

Qëlloi me shuplakë dhe sende kolegët në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut, deputeti shqiptar: U provokova

Ligji mbi zgjatjen e mandatit të gjyqtarëve dhe prokurorëve publik ka shkaktuar një ditë më parë sherr fizik në sallën

Bregu: Shpresojmë që “Butterfly Innovation Award” t’i japë edhe më shumë shkëlqim komunitetin rajonal të inovacionit dhe potencialit të tij të pazbuluar

Bregu: Shpresojmë që “Butterfly Innovation Award” t’i japë edhe më shumë shkëlqim komunitetin rajonal të inovacionit dhe potencialit të tij të pazbuluar

Këshilli i Bashkëpunimit Rajonal mbështet kërkimin dhe inovacionin në Ballkanin Perëndimor: Gjashtë idetë fituese të

Tensione në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut, deputeti i BDI konfliktohet me deputetët e opozitës

Tensione në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut, deputeti i BDI konfliktohet me deputetët e opozitës

Një incident është regjistruar në Kuvend në Maqedoninë e Veriut, ku disa deputetë janë përplasur gjatë seancës

 Dialogu Prishtinë-Beograd, i dërguari i posaçëm i BE-së Lajçak, vizitë treditore në Kosovë

Dialogu Prishtinë-Beograd, i dërguari i posaçëm i BE-së Lajçak, vizitë treditore në Kosovë

Përfaqësuesi Special i Bashkimit Evropian për Dialogun Prishtinë-Beograd dhe çështje të tjera të Ballkanit Perëndimor,

Rumania dhe Serbia nënshkruajnë marrëveshjen për autostradën Timisoara-Beograd

Rumania dhe Serbia nënshkruajnë marrëveshjen për autostradën Timisoara-Beograd

Ministri rumun i transportit Sorin Grindeanu njoftoi më 23 qershor se Rumania dhe Serbia kishin nënshkruar marrëveshjen për të vendosur

DASH thërret në SHBA të gjithë ambasadorët amerikanë në Ballkanin Perëndimor

DASH thërret në SHBA të gjithë ambasadorët amerikanë në Ballkanin Perëndimor

Ballkani Perëndimor, duket se është tashmë në vëmendjen më të lartë të Departamentit Amerikan të Shtetit.

Marrëveshja për energjinë, Kosova licencon kompaninë serbe që do operojë në veri

Marrëveshja për energjinë, Kosova licencon kompaninë serbe që do operojë në veri

Bordi i Rregullatorit për Energji e Kosovës ka licencuar kompaninë “Elektrosever”,  që do të operojë në katër

Maqedonia e Veriut refuzon propozimin francez

Maqedonia e Veriut refuzon propozimin francez

Shkupi i ktheu shpinën propozimit francez. Ai është i papranueshëm për vendin, bëri të ditur kryeministri Dimitar Kovaçevski,

Bullgaria drejt heqjes së vetos Maqedonisë së Veriut, miraton propozimin e Macron! Shpresë për Shqipërinë

Bullgaria drejt heqjes së vetos Maqedonisë së Veriut, miraton propozimin e Macron! Shpresë për Shqipërinë

Bullgaria ka dhënë një ‘dritë jeshile’ për mundësinë e heqjes së vetos ndaj Maqedonisë së Veriut. Në

Samiti BE- Ballkani Perëndimor, tensione mes dy kryeministrave, atij bullgar dhe maqedonas

Samiti BE- Ballkani Perëndimor, tensione mes dy kryeministrave, atij bullgar dhe maqedonas

Bullgaria duket se është kthyer në epiqendër të Samiti të BE-së me vendet e Ballkanit Perëndimor, për shkak të

Bruksel/ Mitsotakis: Greqia mbështet integrimin e Ballkanit Perëndimor në BE, në 2033 të finalizohet procesi

Bruksel/ Mitsotakis: Greqia mbështet integrimin e Ballkanit Perëndimor në BE, në 2033 të finalizohet procesi

Integrimi i Ballkanit Perëndimor të BE, duket se është kthyer në një çështje jo vetëm në nivel rajonal, por edhe

Qeveria bullgare përballet me votë mosbesimi dhe trazira politike

Qeveria bullgare përballet me votë mosbesimi dhe trazira politike

Një votë mosbesimi të mërkurën kërcënon të rrëzojë qeverinë bullgare dhe kryeministrin Kiril Petkov, i cili

Eurostat: Çmimet më të ulëta të konsumit në Evropë janë në Rumani

Eurostat: Çmimet më të ulëta të konsumit në Evropë janë në Rumani

Me një nivel çmimi për mallrat dhe shërbimet e konsumit prej 55.5% të mesatares së BE-së, Rumania kishte çmimet më

Kosova dhe Serbia marrëveshje për energjinë, SHBA: Kur dy vendet angazhohen në dialog, përfitojnë qytetarët

Kosova dhe Serbia marrëveshje për energjinë, SHBA: Kur dy vendet angazhohen në dialog, përfitojnë qytetarët

Ambasada e SHBA-së në Kosovë ka përshëndetur arritjen e marrëveshjes lidhur me energjinë mes Kosovës dhe të Serbisë.

I dërguari i Gjermanisë për Ballkanin: BE të mbajë premtimin për zgjerimin e saj, në të kundër Rusia do përfitojë nga grindjet tona

I dërguari i Gjermanisë për Ballkanin: BE të mbajë premtimin për zgjerimin e saj, në të kundër Rusia do përfitojë nga grindjet tona

I dërguari special i qeverisë gjermane për Ballkanin Perëndimor në intervistë për DW, paralajmëron për rreziqet që

Kosova dhe Serbia hap para lidhur me energjinë, Borrel vlerëson Kurtin dhe Vuçiç

Kosova dhe Serbia hap para lidhur me energjinë, Borrel vlerëson Kurtin dhe Vuçiç

Kosova dhe Serbia hedhin një hap para, lidhur me marrdhëniet mes tyre në fushën e energjisë. Shefi i diplomacisë së Bashkimit

Parlamenti bullgar shqyrton të mërkurën planin francez, sinjale pozitive për heqjen e vetos

Parlamenti bullgar shqyrton të mërkurën planin francez, sinjale pozitive për heqjen e vetos

Bashkimi europian shpreson që Bullgaria të heqë veton ndaj Maqedonisë së Veriut në vazhdim të reagimit ndaj planit francez. Sinjalet

Forumi i Prespës 2022, CEFTA: Tregu i përbashkët rajonal e vetmja rrugë për t’u integruar në tregun e BE

Forumi i Prespës 2022, CEFTA: Tregu i përbashkët rajonal e vetmja rrugë për t’u integruar në tregun e BE

Drejtori i Sekretariatit të CEFTA-s, Emir Djikic, mori pjesë në Dialogun e Forumit të Prespës, që sivjet kishte temën: “Formimi

Shqipëri- Mali i Zi, Abazoviç: Ura që do të lidhë 34 km plazhe, të cilat vizitohen nga 530.000 turistë

Shqipëri- Mali i Zi, Abazoviç: Ura që do të lidhë 34 km plazhe, të cilat vizitohen nga 530.000 turistë

Shqipëria dhe Mali i Zi, duket se do të fitojnë hapësira të reja sa i përket shfrytëzimit të vijës bregdetare mes të

A do të ndikojë propozimi francez për heqjen e vetos bullgare?

A do të ndikojë propozimi francez për heqjen e vetos bullgare?

Franca ka përgatitur një propozim për zgjidhjen e grindjes mes Maqedonisë së Veriut dhe Bullgarisë duke ngjallur shpresa se deri në

Bregu: Krijimi i një tregu të përbashkët duhet të mbetet qëllimi përfundimtar i Ballkanit

Bregu: Krijimi i një tregu të përbashkët duhet të mbetet qëllimi përfundimtar i Ballkanit

“Roma nuk u ndërtua brenda një dite, edhe ndërtimi i një tregu të përbashkët do kohën e tij. Procesi i integrimit ekonomik