RTSH 24 Live

Politikë

Debate të forta në mbledhjen e Këshillit të Imunitetit, Bardhi: T'i hiqet mandati Xhaçkës, merr 50% të fitimit! Balla: Sill fakte

Debate të forta në mbledhjen e Këshillit të Imunitetit, Bardhi: T'i hiqet mandati Xhaçkës, merr 50% të fitimit! Balla: Sill fakte

Është shoqëruar me debate të forta mbledhja e Këshillit për Rregulloren, Mandatet dhe Imunitetin për heqjen e mandatit të

Vrasja e Xhuvanit, Berisha akuza Bardhit dhe Ballës: Të implikuar në ngjarje, ndaluan komisionin hetimor

Vrasja e Xhuvanit, Berisha akuza Bardhit dhe Ballës: Të implikuar në ngjarje, ndaluan komisionin hetimor

Kryetari i Partisë Demokratike i zgjedhur nga procesi i Rithemelimit, Sali Berisha në konferencën e përjavshme është ndalur te ngjarja

Shndërrimi i Burgut të Spaçit dhe Kampit të Tepelenës në Muze Kombëtar, PD depoziton në Kuvend pr.ligjin

Shndërrimi i Burgut të Spaçit dhe Kampit të Tepelenës në Muze Kombëtar, PD depoziton në Kuvend pr.ligjin

Kryetari i grupit parlamentar të Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj ka bërë me dije se kanë depozituar në Kuvend projektligjin për

Nis ndërtimi i Parkut fotovoltaik të Karavastasë, Rama: Hap faqe të re për rajonin, transformojmë Shqipërinë në eksportues neto të energjisë

Nis ndërtimi i Parkut fotovoltaik të Karavastasë, Rama: Hap faqe të re për rajonin, transformojmë Shqipërinë në eksportues neto të energjisë

Ka nisur sot (1 korrik) ndërtimi i Parkut fotovoltaik të Karavastasë. Ministrja e Energjisë Belinda Balluku ka deklaruar se energjia e prodhuar

Bojkoti i avokatëve, PD kërkon seanca dëgjimore me KLGJ, KLP, Ministrin Manja dhe Dhomën Kombëtare të Avokatisë

Bojkoti i avokatëve, PD kërkon seanca dëgjimore me KLGJ, KLP, Ministrin Manja dhe Dhomën Kombëtare të Avokatisë

Deputetja Dhurata Çupi ka kërkuar në Komisionin e Ligjeve seanca dëgjimore me KLGJ, KLP, Ministrin e Drejtësisë dhe Dhomës Kombëtare

Flamur Noka: Ai gjykatës që do manipulojë provat për PD, do shkojë në burg!

Flamur Noka: Ai gjykatës që do manipulojë provat për PD, do shkojë në burg!

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike Flamur Noka deklaron se ata deputetë që nuk do marrin pjesë në protestën e

Pr.ligji për legalizimin e kanabisit, Alibeaj: Licencat do i përfitojnë miqtë e Ramës, PD do e votojë kundër në Parlament

Pr.ligji për legalizimin e kanabisit, Alibeaj: Licencat do i përfitojnë miqtë e Ramës, PD do e votojë kundër në Parlament

Kryetari i grupit parlamentar të PD, Enkelejd Alibeaj ka reaguar për drafin për legalizimin e kanabisit në Shqipëri. Alibeaj deklaron se

Fitoi mandatin e deputetit në Kuvendin serb, Meta uron Kamberin: Zë i fuqishëm për të drejtat e shqiptarëve në Luginën e Preshevës

Fitoi mandatin e deputetit në Kuvendin serb, Meta uron Kamberin: Zë i fuqishëm për të drejtat e shqiptarëve në Luginën e Preshevës

Presidenti Ilir Meta ka uruar Shaip Kamberin për fitoren e mandatit të deputetit në Kuvendin e Serbisë. Kreu i Shtetit shprehet besimplotë

Samiti i NATO-s, Rama kthehet në Shqipëri: I rëndësishëm në zgjidhjen e ngërçit për hapjen e negociatave

Samiti i NATO-s, Rama kthehet në Shqipëri: I rëndësishëm në zgjidhjen e ngërçit për hapjen e negociatave

Kryeministri Edi Rama ka përfunduar vizitën dy ditore në Madrid, ku mori pjesë në Samitin e NATO-s, ndërsa po kthehet në Shqipëri.

Nënshkruhet marrëveshja me kompaninë spanjolle të gazit, Rama: Inaugurojmë nesër parkun e parë diellor

Nënshkruhet marrëveshja me kompaninë spanjolle të gazit, Rama: Inaugurojmë nesër parkun e parë diellor

Është nënshkruar në Madrid Memorandumi i Mirëkuptimit ndërmjet Albgaz dhe kompanisë prestigjioze spanjolle ENAGAS, për t'i

Me 75 vota pro, Kuvendi miraton aktin normativ për kompensimin e çmimeve për materiale ndërtimi

Me 75 vota pro, Kuvendi miraton aktin normativ për kompensimin e çmimeve për materiale ndërtimi

Kuvendi ka miratuar këtë të enjte aktin normativ për kompensimin e çmimeve për materiale ndërtimi. Me 75 vota pro, 33 kundër

Integrimi në BE, Balla: Javën e ardhshme do të mbahet Konferenca e Parë Ndërqeveritare

Integrimi në BE, Balla: Javën e ardhshme do të mbahet Konferenca e Parë Ndërqeveritare

Javën e ardhshme do të mbahet Konferenca e Parë Ndërqeveritare BE-Shqipëri, që shënon dhe fillimin zyrtar të bisedimeve për

Çelja e negociatave, Rama thirrje Maqedonisë së Veriut: Pranoni propozimin e Macron

Çelja e negociatave, Rama thirrje Maqedonisë së Veriut: Pranoni propozimin e Macron

Kryeministri Edi Rama i ka bërë thirrje Maqedonisë së Veriut të pranojnë propozimin e Presidentit francez, Emmanuel Macron për

Akti normativ, Tabaku: Ka nisur kompensimi i kompanive të ndërtimit! Ibrahimaj: Nuk është e vërtetë

Akti normativ, Tabaku: Ka nisur kompensimi i kompanive të ndërtimit! Ibrahimaj: Nuk është e vërtetë

Teksa në Kuvend vijojnë diskutimet për aktin normativ, deputetja demokrate Jorida Tabaku ka bërë akuza të forta ndaj qeverisë

Samiti i NATO-s, Rama diskutime me presidentin bullgar Radev: Mbase sot lajmi i mirë

Samiti i NATO-s, Rama diskutime me presidentin bullgar Radev: Mbase sot lajmi i mirë

Kryeministri Edi Rama ka paralajmëruar një lajm të mirë për Shqipërinë gjatë ditës së sotme, edhe pse nuk ka bërë

Meta takon delegacionin e KiE: Shqipëria po zbret shkallët në raportet e lirisë së mediave dhe luftën ndaj korrupsionit

Meta takon delegacionin e KiE: Shqipëria po zbret shkallët në raportet e lirisë së mediave dhe luftën ndaj korrupsionit

Presidenti Ilir Meta ka zhvilluar një takim me delegacionin e Asamblesë Parlamentare të Këshillit të Europës, Joseph O’Reilly

Gjenocidi i Srebrenicës, Balla depoziton draft rezolutën: Kemi ftuar zyrtarë të Bosnjë-Hercegovinës në Kuvend, 11 korriku Dita e Përkujtimit

Gjenocidi i Srebrenicës, Balla depoziton draft rezolutën: Kemi ftuar zyrtarë të Bosnjë-Hercegovinës në Kuvend, 11 korriku Dita e Përkujtimit

Kreu i grupit parlamentar socialist Taulant Balla ka depozituar në Kuvend draft rezolutën për përkujtimin dhe nderimin e viktimave të gjenocidit

Gjenocidi ndaj popullsisë çame, Kuvendi 1 minutë heshtje! Idrizi: Greqia të kërkoj falje publike

Gjenocidi ndaj popullsisë çame, Kuvendi 1 minutë heshtje! Idrizi: Greqia të kërkoj falje publike

Kuvendi ka mbajtur një minutë heshtje për kujtimin e viktimave të gjenocidit ndaj popullsisë çame, kërkesë kjo e Kryetarit

Alibeaj kundër protestës së 7 korrikut: Berisha nuk është shpresa e njerëzve! Duma: Do t'i bashkohem

Alibeaj kundër protestës së 7 korrikut: Berisha nuk është shpresa e njerëzve! Duma: Do t'i bashkohem

Kreu i grupit parlamentar të Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj nuk e mbështet protestën e thirrur në 7 korrik nga Sali Berisha. Për

Dita Ndërkombëtare e Parlamentarizmit, Nikolla: Kuvendi shtyllë e sistemit demokratik

Dita Ndërkombëtare e Parlamentarizmit, Nikolla: Kuvendi shtyllë e sistemit demokratik

Kryeparlamentarja Lindita Nikolla me rastin e Ditës Ndërkombëtare të Parlamentarizmit ka deklaruar se Kuvendi është i angazhuar në

Tatimi i profesioneve të lira, Tabaku: Drafti i paqartë, qeveria po bën biznes me krizën, të ulë shpenzimet

Tatimi i profesioneve të lira, Tabaku: Drafti i paqartë, qeveria po bën biznes me krizën, të ulë shpenzimet

Deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku e ftuar në emisionin “Mirëmëngjes Shqipëri” ka dhënë detaje lidhur

Mesazhi në samitin e NATO-s, Rama: Sot më shumë se kurrë jemi në krahë të njëri-tjetrin, Shqipëria po jep kontributin e saj

Mesazhi në samitin e NATO-s, Rama: Sot më shumë se kurrë jemi në krahë të njëri-tjetrin, Shqipëria po jep kontributin e saj

Në kuadër të punimeve të Samitit dy ditor të NATO-s në Madrit të Spanjës ku është i pranishëm edhe kryeministri

Rama publikon videon: Me krerët e vendeve të NATO-s në pritjen për darkën e punës

Rama publikon videon: Me krerët e vendeve të NATO-s në pritjen për darkën e punës

Kryeministri Edi Rama, i cili ndodhet në Madrit, ku merr pjesë në punimet e Samitit të NATO-s, ka publikuar video nga darka e punës me krerët

Zgjedhjet në PS, nis gara për kryetar në çdo njësi të Tiranës, Veliaj:  Proces i rëndësishëm për sfidat e ardhshme zgjedhore

Zgjedhjet në PS, nis gara për kryetar në çdo njësi të Tiranës, Veliaj:  Proces i rëndësishëm për sfidat e ardhshme zgjedhore

Partia Socialiste vijon procesin e zgjedhjeve për drejtuesit e rinj në çdo njësi, teksa secili prej kandidatëve paraqet platformën