RTSH 24 Live

Maqedoni e veriut

Shpërdoroi detyrën në një kontratë konsulence me vlerë rreth 1 mln euro, arrestohet Sekretari i Përgjithshëm i qeverisë në Maqedoninë e Veriut

Shpërdoroi detyrën në një kontratë konsulence me vlerë rreth 1 mln euro, arrestohet Sekretari i Përgjithshëm i qeverisë në Maqedoninë e Veriut

Sekretari i deritanishëm i qeverisë së Maqedonisë së Veriut, Muhamed Zekiri, të enjten rreth mesnate është dërguar në

Maqedoni e Veriut, zgjidhet qeveria e re e vendit

Maqedoni e Veriut, zgjidhet qeveria e re e vendit

Me 62 vota pro, 46 kundër dhe asnjë abstenim u zgjodh dje para mesnatës qeveria e re e Republikës së Maqedonisë së Veriut, që

Maqedoni e Veriut, rritet ndjeshëm çmimi i energjisë elektrike

Maqedoni e Veriut, rritet ndjeshëm çmimi i energjisë elektrike

Nga 1 janari 2022, çmimi i energjisë elektrike për familjet maqedonase do të rritet për 9,48 për qind, ndërsa do të hiqet

Dimitar Kovaçevski mandatohet për kryeministër të Maqedonisë së Veriut

Dimitar Kovaçevski mandatohet për kryeministër të Maqedonisë së Veriut

Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski ka mandatuar kryetarin e Lidhjes Social Demokrate (LSDM), Dimitar Kovaçevski për postin

Zaev dorëhiqet: Pres që suksesi i parë i qeverisë së re të jetë Konferenca Ndërqeveritare me BE-në

Zaev dorëhiqet: Pres që suksesi i parë i qeverisë së re të jetë Konferenca Ndërqeveritare me BE-në

Kryeministri maqedonas, Zoran Zaev paralajmëroi se javën e ardhshme do të japë dorëheqjen, ndërkohë që theksoi se pret, pas

“Besa” kërkon zgjedhje, Zaev largohet nga qeveria e RMV brenda këtij viti

“Besa” kërkon zgjedhje, Zaev largohet nga qeveria e RMV brenda këtij viti

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, do të largohet nga posti pas fjalimit të fundvitit të presidentit, Stevo Pendarovski. Synimi

Opozita gati protestat, Kovaçevski përgatitet për postin e kryeministrit të RMV

Opozita gati protestat, Kovaçevski përgatitet për postin e kryeministrit të RMV

Kryetari i ri i LSDM, Dimitar Kovaçevski, bashkë me kryeministrin në largim, Zoran Zaev, do të takojnë sot përfaqësuesit e

Maqedonia e Veriut  në pritje të një hapi nxitës politik nga Bullgaria

Maqedonia e Veriut në pritje të një hapi nxitës politik nga Bullgaria

Këshilli për Çështje të Përgjithshme, që do të zhvillohet sot në Bruksel, pritet të japë mesazhin se bllokada

LSDM zgjedh kryetarin e ri, Dimitar Kovaçevski do të zëvendësojë Zaev

LSDM zgjedh kryetarin e ri, Dimitar Kovaçevski do të zëvendësojë Zaev

Dimitar Kovaçevski do të jetë kryetari i ri i Lidhjes Social Demokrate në pushtet, në Maqedoninë e Veriut. Ai do të zëvendësojë

Partia shqiptare Alternativa hyn në qeveri në Maqedoninë e Veriut, do të ketë 3 ministri

Partia shqiptare Alternativa hyn në qeveri në Maqedoninë e Veriut, do të ketë 3 ministri

Partia shqiptare Alternativa vendosi që të bëhet pjesë e Qeverisë së Maqedonisë së Veriut. Kjo parti, ka 4 deputetë

LSDM pranon dorëheqjen e Zaevit, kryetari i ri i partisë do të zgjidhet më 12 dhjetor

LSDM pranon dorëheqjen e Zaevit, kryetari i ri i partisë do të zgjidhet më 12 dhjetor

Organet drejtuese të partisë maqedonase, Lidhja Social Demokrate (LSDM), kanë miratuar dorëheqjen e Zoran Zaevit nga kreu i partisë, pas

Detaje të reja nga aksidenti në Bullgari, Grubi: Autobusi nuk kishte licencë, nuk e dimë si kalonte në kufij

Detaje të reja nga aksidenti në Bullgari, Grubi: Autobusi nuk kishte licencë, nuk e dimë si kalonte në kufij

Zëvendëskryeministri i Maqedonisë së Veriut, Artan Grubi ka zbuluar detaje të reja në lidhje me aksidentin e rëndë në

Tragjedia në Bullgari, solidarizohet Kosova, e shpall të mërkurën ditë zie

Tragjedia në Bullgari, solidarizohet Kosova, e shpall të mërkurën ditë zie

Në shenjë solidariteti për ngjarjen e rëndë që ndodhi në Bullgari, ku 46 shqiptarë nga Maqedonia e Veriut humbën jetën

Zaev drejt Bullgarisë: Një tragjedi e tmerrshme, pjesa më e madhe të rinj

Zaev drejt Bullgarisë: Një tragjedi e tmerrshme, pjesa më e madhe të rinj

Kryeministri maqedonas, Zoran Zaev është nisur drejt Sofjes së bashku me ministrat e Shëndetësisë dhe të Punëve të Jashtme,

"Shqipëria është pranë Maqedonisë së Veriut në këtë moment të vështirë"

"Shqipëria është pranë Maqedonisë së Veriut në këtë moment të vështirë"

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama dhe ministrja për Evropën dhe Punët e Jashtme e Shqipërisë, Olta Xhaçka, kanë

Aksidenti tragjik në Bullgari, reagon Varhelyi: Lajm i tmerrshëm! Ngushëllimet e mia për familjet e viktimave!

Aksidenti tragjik në Bullgari, reagon Varhelyi: Lajm i tmerrshëm! Ngushëllimet e mia për familjet e viktimave!

Për aksidentin tragjik në Bullgari ku humbën jetën 45 persona pasi një autobus u përfshi nga flakët pas përplasjes,

45 të vdekur pas aksidentit të një autobusi me targa maqedonase

45 të vdekur pas aksidentit të një autobusi me targa maqedonase

Të paktën 46persona humbën jetën në një aksident rrugor, në jug të kryeqytetit Sofje, njoftoi agjencia zyrtare bullgare e

Varhelyi & Osmani: Mbajtja e konferencës së parë ndërqeveritare sa më shpejt të jetë e mundur

Varhelyi & Osmani: Mbajtja e konferencës së parë ndërqeveritare sa më shpejt të jetë e mundur

Perspektiva evropiane e Maqedonisë së Veriut, marrëdhëniet e mira fqinjësore, nismat rajonale dhe pritshmëritë për periudhën

 Ministri i Jashtëm i Maqedonisë së Veriut vizitë në Bruksel

Ministri i Jashtëm i Maqedonisë së Veriut vizitë në Bruksel

Ministri i Punëve të Jashtme të Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani mori pjesë në takimin joformal të ministrave të Jashtëm

Dështon mocioni kundër Zaevit, opozita nuk bën kuorumin e nevojshëm prej 61 deputetësh

Dështon mocioni kundër Zaevit, opozita nuk bën kuorumin e nevojshëm prej 61 deputetësh

Ka dështuar tentativa e parë e opozitës maqedonase për ta rrëzuar kryeministrin Zaev dhe qeverinë e tij. Opozita pretendon se ndalimi

LSDM shtyn dorëheqjen e kryeministrit Zaev

LSDM shtyn dorëheqjen e kryeministrit Zaev

Këshilli ekzekutiv i LSDM-së vendosi njëzëri që kryeministri dhe lideri i partisë, Zoran Zaev të shtyjë dorëheqjen deri

Zaev shtyn dorëheqjen deri në stabilizimin e vendit, autorizohet për negociatat me BE

Zaev shtyn dorëheqjen deri në stabilizimin e vendit, autorizohet për negociatat me BE

  Kryetari i LSDM-së dhe kryeministri, Zoran Zaev do ta shtyjë dorëheqjen e tij deri në stabilizimin e vendit, bëjnë të

Maqedonia e Veriut– Qeveria do të përballet me votë mosbesimi

Maqedonia e Veriut– Qeveria do të përballet me votë mosbesimi

Parlamenti  Maqedonisë së Veriut do të votojë të enjten për një mocion mosbesimi ndaj qeverisë së drejtuar nga

Shkup, opozita thotë se ka arritur marrëveshje për një shumicë të re parlamentare

Shkup, opozita thotë se ka arritur marrëveshje për një shumicë të re parlamentare

Zëri i Amerikës njofton se drejtuesi opozitar maqedonas, Hristijan Mickovski, shkroi në rrjetin Facebook se është arritur marrëveshja