RTSH 24 Live

Kronika e zeze

Digjet apartamenti në Vlorë, humb jetën një 55 vjeçar

Digjet apartamenti në Vlorë, humb jetën një 55 vjeçar

Një 55-vjeçar ka humbur jetën në Vlorë për shkak se apartamenti ku ai jetonte u përfshi nga flakët. Personi që humbi

Ekstradohet nga Gjermania vrasësi i policit

Ekstradohet nga Gjermania vrasësi i policit

Më shumë se 13 vite pas vrasjes së efektivit të policisë Rolad Rexhepi, autoritetet shqiptare kanë mundur që të ekstradojnë

Humbi jetën fëmija 3-vjeçar, Gjykata lë në burg edukatoren

Humbi jetën fëmija 3-vjeçar, Gjykata lë në burg edukatoren

Gjykata ka lënë në burg me afat 30 ditor edukatoren e kopshtit privat në Fier ku humbi jetën nga pakujdesia një fëmijë 3-vjeçar. Sipas

Aksident fatal në tunelin e Kalimashit

Aksident fatal në tunelin e Kalimashit

Një aksident i rëndë ka ndodhur mbrëmjen e 7 janarit 2022 në tunelin e Kalimashit ku humbi jetën një vajzë ndërsa janë

Aksident në rrugën Shkodër-Velipojë, humb jetën 29 vjeçari

Aksident në rrugën Shkodër-Velipojë, humb jetën 29 vjeçari

Isa Kotrri, 29 vjeçar banues në Shkodër, humbi jetën mëngjesin e së premtes teksa udhëtonte me mjetin e tij në rrugën

Atentat në Tiranë, hidhet në erë makina në lëvizje, plagosen shoferi dhe pasagjeri

Atentat në Tiranë, hidhet në erë makina në lëvizje, plagosen shoferi dhe pasagjeri

Një atentat ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Tiranë. Makina e llojit "Mazda", me drejtues shtetasin M. H., 42 vjeç dhe pasagjer shtetasin

Fshehu 60 mijë euro kur ishte deputet, nisin hetimet për Myslim Murrizin

Fshehu 60 mijë euro kur ishte deputet, nisin hetimet për Myslim Murrizin

Fshehu 60 mijë euro në kohën kur ishte deputet, nisin hetimet për Myslim Murrizin. Kallëzimi për Murrizin është bër

Ngjarje tragjike tek "Don Bosko"

Ngjarje tragjike tek "Don Bosko"

Një i vdekur dhe katër të plagosur është bilanci i një masakre në një lokal në zonën e “Don Boskos”

Genc Tafili arrestohet në Gjermani për vrasjen e Arben Zylyftarit

Genc Tafili arrestohet në Gjermani për vrasjen e Arben Zylyftarit

I shpallur në kërkim për vrasjen e kryepolicit të Shkodrës, Arben Zylyftari, është arrestuar në Gjermani Genc Tafili.42-vjeçari

Arrestohet Vinçens Piroli, kërkohet nga autoritetet malazeze si autor i dyshuar për një vrasje në Ulqin 

Arrestohet Vinçens Piroli, kërkohet nga autoritetet malazeze si autor i dyshuar për një vrasje në Ulqin 

Vincens Piroli, 34-vjeçari që mbeti i plagosur ditën e të hënën në Shkodër, i është komunikuar masa e arrestit

Peqin, vritet me armë zjarri 35 vjeçari

Peqin, vritet me armë zjarri 35 vjeçari

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në fshatin Gjoçaj në Peqin. Policia njofton se në rrethana ende të

Atentat me eksploziv në Vlorë, plagoset rëndë një person

Atentat me eksploziv në Vlorë, plagoset rëndë një person

Një shpërthim i fuqishëm me tritol ka ndodhur pasditen e kësaj të diele në Vlorë. Shpërthimi  i fortë mesohet se

U arrestua 1 vit më parë për drogë, vritet Jurgen Duka

U arrestua 1 vit më parë për drogë, vritet Jurgen Duka

Jugern Duka, i cili një vit imë parë u prangos nga policia e Shtetit për llogari të antimfias italiane, mesnatën e shkuar u qëllua

Vrasja e biznesmenit në Laç, policia jep detaje për ngjarjen

Vrasja e biznesmenit në Laç, policia jep detaje për ngjarjen

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mëngjesin e së premtes në qytetin e Laçit. Burime për mediat bëjnë me dije se

Tiranë, 42-vjeçarja hidhet nga pallati

Tiranë, 42-vjeçarja hidhet nga pallati

Një ngjarje e rëndë është regjistruar mëngjesin e sotëm në Tiranë, ku një 42-vjeçare ka tentuar të

Vrasja e Ujkës, të akuzuari pretendojnë pafajsi

Vrasja e Ujkës, të akuzuari pretendojnë pafajsi

Teksa në ambjentet e brendshme të Gjykatës së Shkodrës po jepej masa e sigurisë për dy të akuzuarit e vrasjes së ish

Shkodër: Vritet me armë me silenciator ish-deputeti

Shkodër: Vritet me armë me silenciator ish-deputeti

Ish-deputeti Pashko Ujka, njëherësh edhe ish-kryetar i komunës së Velipojës mbeti i vrarë pas një atentati me armë me silenciator

Tragjedi në Vlorë, nëna dhe foshnja humbasin jetën

Tragjedi në Vlorë, nëna dhe foshnja humbasin jetën

Një lajm tragjik mbërrin nga Vlora. Të premten në mesditë, në lagjen "Pavarësia 2", shtetasja P. M., 34 vjeçe, dyshohet

Vrasja makabre e fëmijës në Fier, Rama: Pritet me padurim verdikti i drejtësisë për barbarin!

Vrasja makabre e fëmijës në Fier, Rama: Pritet me padurim verdikti i drejtësisë për barbarin!

Kryeministri Edi Rama  i bër thirrje drejtësisë të japi vendimin më të ashpër ndaj personit që një ditë më

2 të rinj të vdekur, një atentat mafioz i mirëpërgatitur

2 të rinj të vdekur, një atentat mafioz i mirëpërgatitur

2 të rinj të vdekur, panik dhe frikë tek qytetarët ishte epilogu i një sage të gjatë historie kriminale për Erigers Mihasin,

Atentat në Tiranë, vriten dy persona brenda një “Audi”

Atentat në Tiranë, vriten dy persona brenda një “Audi”

Në zonën e Astirit në Tiranë, mbrëmjen e së shtunës, janë derdhur breshëri armësh ndaj një makine tip “Audi”

Aksident i rëndë tek “21 dhjetori”

Aksident i rëndë tek “21 dhjetori”

Një aksident i rëndë mëngjesin e së enjtes i ka marrë jetën dy personave në Tiranë. Ngjarja ka ndodhur në kryqëzimin

Gjendet i vrarë biznesmeni Hoxha

Gjendet i vrarë biznesmeni Hoxha

Biznesmeni Rruzhdi Hoxha është gjetur i pajetë mëngjesin e së shtunës në një humnerë në Dajt. Më parë

Vrasja në Elbasan, ndalohet autori

Vrasja në Elbasan, ndalohet autori

Pak orë pas krimit në Elbasan ku mbeti i vdekur Florenc Kovaçi, 28 vjeç dhe u plagos rëndë Mikel Kovaçi, 19 vjeç,