RTSH 24 Live

Kronika

Eksploziv servisit në Shëngjin, Policia: Nga shpërthimi vetëm dëme materiale

Eksploziv servisit në Shëngjin, Policia: Nga shpërthimi vetëm dëme materiale

Një sasi eksplozivi është vendosur në një servis makinash në Shëngjin në pronësi të 58-vjeçarit T.M. Policia

Aksident në Sarandë, motori përplaset me autobusin, plagoset 25-vjeçarja

Aksident në Sarandë, motori përplaset me autobusin, plagoset 25-vjeçarja

Një 25-vjeçare ka mbetur e plagosur pasditen e kësaj të enjte në Sarandë, si pasojë e një aksidenti. Policia njofton se

Tiranë, kanabis me postë nga Anglia, arrestohet 34-vjeçari dhe bashkëpunëtorja ish punonjëse e postës

Tiranë, kanabis me postë nga Anglia, arrestohet 34-vjeçari dhe bashkëpunëtorja ish punonjëse e postës

Një 34-vjeçar A. Gj., sëbashku me bashkëpunëtoren e tij H. F., 64 vjeçe, të dy banues në Tiranë kanë rënë

Mbytet një 53-vjeçar në Palasë, Policia: Dyshohet se pësoi infarkt

Mbytet një 53-vjeçar në Palasë, Policia: Dyshohet se pësoi infarkt

Një 53-vjeçar është mbytur pak më parë në plazhin e Palasës. Policia bën me dije se dyshohet se 53-vjeçari

Falsifikuan rezultatet në zgjedhjet e 25 prillit në Elbasan, arrestohen 6 komisionerët

Falsifikuan rezultatet në zgjedhjet e 25 prillit në Elbasan, arrestohen 6 komisionerët

Policia e Elbasanit ka arrestuar 6 komisionerë të KZAZ 53 në Përrenjas gjatë zgjedhjeve të 25 prill 2021 pasi në bashkëpunim

Akuzohen se tjetërsuan rezultatin e zgjedhjeve, dëshmia e numëruesve: Mund të jenë bërë gabime nga lodhja

Akuzohen se tjetërsuan rezultatin e zgjedhjeve, dëshmia e numëruesve: Mund të jenë bërë gabime nga lodhja

6 personat e arrestuar këtë të mërkurë në Elbasan, numërues në një KZAZ, të akuzuar se kanë falsifikuar rezultatin

Elbasan/ Falsifikuan rezultatet në zgjedhjet e 25 prillit, 6 të arrestuar dhe 2 të shpallur në kërkim

Elbasan/ Falsifikuan rezultatet në zgjedhjet e 25 prillit, 6 të arrestuar dhe 2 të shpallur në kërkim

6 persona janë arrestuar këtë të mërkurë të Elbasan dhe 2 të tjerë janë shpallur në kërkim, të akuzuar

Përplasi me makinë 13-vjeçarin dhe u largua, shpallet në kërkim nënkomisari në Korçë

Përplasi me makinë 13-vjeçarin dhe u largua, shpallet në kërkim nënkomisari në Korçë

Një polic është shpallur në kërkim këtë të mërkurë në Korçë, i akuzuar se ka përplasur me

Tentoi të kalojë kufirin shqiptar me para të padeklaruara, procedohet penalisht italiani

Tentoi të kalojë kufirin shqiptar me para të padeklaruara, procedohet penalisht italiani

Një italian S. P., 46 vjeç është proceduar penalisht nga Policia kufitare në Morinë për veprën penale "Mosdeklarimi i të

Vidhnin karburant nga makinat e firmës ku punonin, arrestohen 2 punonjësit

Vidhnin karburant nga makinat e firmës ku punonin, arrestohen 2 punonjësit

Dy punonjës si agjentë shitjesh në një fabrikë për përpunimin e qumështit kanë rënë në pranga të

Aksidentoi për vdekje punonjësin e sinjalistikës rrugore, shoqërohet në Komisariat shoferi

Aksidentoi për vdekje punonjësin e sinjalistikës rrugore, shoqërohet në Komisariat shoferi

Një aksident me pasojë vdekjen e një punonjësi të firmës që merret me sinjalistikën rrugore, 45-vjeçarim M.L., është

Himarë, punonjësi i Ujësjellësit rrëzohet në malin e Çikës, shërbimet e emergjencës drejt vendngjarjes

Himarë, punonjësi i Ujësjellësit rrëzohet në malin e Çikës, shërbimet e emergjencës drejt vendngjarjes

Një punonjës i Ujësjellësit në Bashkinë e Himarës është rrëzuar nga mali i Çikës. Sipas policisë,

Të alkoolizuar e pa patentë, prangosen 15 drejtues mjetesh në 8 orë! Qindra të ndëshkuar

Të alkoolizuar e pa patentë, prangosen 15 drejtues mjetesh në 8 orë! Qindra të ndëshkuar

Policia Rrugore ka arrestuar 15 drejtues të mjeteve, 7 prej të cilëve për drejtim mjeti në gjendje të dehur dhe 8 për drejtim

Paketa cigaresh të kontrabanduara në dyqan në Durrës, një i arrestuar, një tjetër në hetim

Paketa cigaresh të kontrabanduara në dyqan në Durrës, një i arrestuar, një tjetër në hetim

Policia e Durrësit ka vënë në pranga 53-vjeçarin A.M., pronar i një Exchange-it pasi ju gjetën brenda biznesit të tij steka

29-vjeçarja polake e raportoi të zhdukur, Policia gjen në det 74-vjeçarin: Është në gjendje të mirë shëndetësore

29-vjeçarja polake e raportoi të zhdukur, Policia gjen në det 74-vjeçarin: Është në gjendje të mirë shëndetësore

Pas denoncimit të bërë në polici nga 29-vjeçarja polake për zhdukjen e 74-vjeçarit, Policia e Sarandës është

Tragjike në Berat, makina humb kontrollin dhe përfundon në lumë, humbin jetën nënë e bir

Tragjike në Berat, makina humb kontrollin dhe përfundon në lumë, humbin jetën nënë e bir

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pak më parë në Berat pranë vendit të quajtur “Ura e re” ku nënë e bir

Me gjashtë emigrantë të paligjshëm në makinë, arrestohet 31-vjeçari në Tiranë

Me gjashtë emigrantë të paligjshëm në makinë, arrestohet 31-vjeçari në Tiranë

31-vjeçari E. U., 31 vjeç, ra në pranga të policisë së Tiranës pasi u kap duke transportuar me mjetin e tij 6 emigrantë

Makina futet në drejtim të kundërt, vdesin 2 persona në Itali, mes tyre 1 shqiptare, plagosen 3 të tjerë

Makina futet në drejtim të kundërt, vdesin 2 persona në Itali, mes tyre 1 shqiptare, plagosen 3 të tjerë

Një aksident i rëndë ka ndodhur në Itali me pasojë jetën e 2 personave dhe plagosjen e 3 të tjerëve, mes të cilëve

Vlorë, makina përplas motorin, humb jetën drejtuesi 69-vjeçar

Vlorë, makina përplas motorin, humb jetën drejtuesi 69-vjeçar

Një aksident me pasojë vdekjen e njërit prej drejtuesve ka ndodhur këtë të diel në aksin rrugor Vlorë-Llakatund. Mësohet

Drejtonin mjetin në gjendje të dehur arrestohen, 2 persona në Vlorë

Drejtonin mjetin në gjendje të dehur arrestohen, 2 persona në Vlorë

Dy drejtues mjeti nga Tirana kanë rënë në pranga të policisë së Sarandës pasi vozitën në gjendje të dehur,

Fier, përplasi për vdekje të miturin dhe u largua nga vendngjarja, arrestohet 29-vjeçari

Fier, përplasi për vdekje të miturin dhe u largua nga vendngjarja, arrestohet 29-vjeçari

Policia e Fierit ka vënë në pranga 29-vjeçarin që përplasi për vdekje 15-vjeçarin në aksin rrugor Hamil-Dërmënas

Nën efektin e drogës, publikonte shkeljet rrugore në “Tik Tok”, arrestohet 21-vjeçari në Tiranë

Nën efektin e drogës, publikonte shkeljet rrugore në “Tik Tok”, arrestohet 21-vjeçari në Tiranë

Polica ka vënë në pranga 21-vjeçarin E. D., për shkelje të rregullave të qarkullimit rrugor. I riu postonte video në rrjetin

Lëvizte me pistoletë me vete, në shtëpi iu gjet municion luftarak, arrestohet 38-vjeçari në Kurbin

Lëvizte me pistoletë me vete, në shtëpi iu gjet municion luftarak, arrestohet 38-vjeçari në Kurbin

Një 38-vjeçar ka rënë në prangat e policisë këtë të enjte në Kurbin, i akuzuar për armëmbajtje pa leje. Policia

Aksidenti në Shkodër, arrestohet 47-vjeçari që përplasi për vdekje 31-vjeçaren

Aksidenti në Shkodër, arrestohet 47-vjeçari që përplasi për vdekje 31-vjeçaren

Policia e Shkodrës ka vënë në pranga 47-vjeçarin G.B., pasi mbrëmjen e 22 qershorit përplasi për vdekje 31-vjeçaren