RTSH 24 Live

Kosova

Pronari i lokalit në Prishtinë vendos embargo ndaj shtetasve të BE: Vendimi deri në liberalizimin e vizave

Pronari i lokalit në Prishtinë vendos embargo ndaj shtetasve të BE: Vendimi deri në liberalizimin e vizave

Në një kohë që Kosova pret liberalizimin e vizave me vendet e Bashkimit Evropian, një pronar lokali në Prishtinë ka vendosur embargo

Kosova merr vendimin, nga 1 gushti, makinat me targa serbe duhet të mbulojnë pjesën e simboleve

Kosova merr vendimin, nga 1 gushti, makinat me targa serbe duhet të mbulojnë pjesën e simboleve

Qeveria e Kosovës ka marrë vendim për çështjen e makinave me targa serbe që duan të hyjnë në territorin e Kosovës. Sipas

Analiza e REL: Kush i kontrollon thikat në shkolla?

Analiza e REL: Kush i kontrollon thikat në shkolla?

Besim Hyseni nuk dëshiron të flasë shumë për humbjen e djalit, por thotë se tragjedi si ajo e tij duhet të parandalohen. Rijad

Protestë për mos liberalizimin e vizave, lokali në Prishtinë ndalon hyrjen e shtetasve të BE

Protestë për mos liberalizimin e vizave, lokali në Prishtinë ndalon hyrjen e shtetasve të BE

Mos liberalizmi i vizave për Kosovën ka sjellë revoltën jo vetëm të qytetarëve, por edhe një bizneseve. Një restorant

Pistoleta, thika, automatikë, boksa metalikë, nxënësit në shkollat e Ferizajt trondisin Kosovën

Pistoleta, thika, automatikë, boksa metalikë, nxënësit në shkollat e Ferizajt trondisin Kosovën

Mund të duket e pabesueshme, por ajo çfarë policia ka zbuluar në disa shkolla në Ferizaj, ka tronditur gjithë Kosovën. Pistoleta,

"Kërkojmë regjim pa viza", Osmani kritika BE-së: Pavendosmëria juaj po i 'jep krahë' Rusisë

"Kërkojmë regjim pa viza", Osmani kritika BE-së: Pavendosmëria juaj po i 'jep krahë' Rusisë

"Populli i Kosovës dëshiron një regjim pa viza, për të parë, ndjerë dhe përjetuar Evropën". Kështu ka deklaruar

Marrëveshja për energjinë, mbahet sot në Bruksel takimi i radhës Kosovë-Serbi

Marrëveshja për energjinë, mbahet sot në Bruksel takimi i radhës Kosovë-Serbi

Marrëveshja për energjinë do të bëjë sot bashkë Kosovën dhe Serbinë në Bruksel. Zv.kryeministri i Kosovës,

E rëndë në Gjakovë, merr flakë banesa, ndërron jetë e mitura

E rëndë në Gjakovë, merr flakë banesa, ndërron jetë e mitura

Një 11-vjeçare ka humbur jetën si pasojë e një zjarri. Ngjarja e rëndë është regjistruar në Gjakovë, ku

Kurti: Komisioni i Venecias jep dritën e gjelbër për vetting në drejtësi

Kurti: Komisioni i Venecias jep dritën e gjelbër për vetting në drejtësi

Pas vlerësimit të Komisionit të Venecias për koncept-dokumentin e Qeverisë së Kosovës për vetting në drejtësi dhe

Alarm i rremë për bombë në aeroportin e Prishtinës, rinisin fluturimet

Alarm i rremë për bombë në aeroportin e Prishtinës, rinisin fluturimet

Policia e Kosovës është vënë në lëvizje pas një alarmi të rremë për bombë ne aeroportin “Adem Jashari”

Pr.ligji për rritjen e pagës minimale, veteranët e UÇK protestë para Kuvendit, policia u shpërndan ujë

Pr.ligji për rritjen e pagës minimale, veteranët e UÇK protestë para Kuvendit, policia u shpërndan ujë

Miratimi në parim i projektligjit për rritjen e pagës minimale dhe përjashtimi në të i veteranëve të UÇK, ka nxitur

23 vite nga çlirimi i Kosovë, përkujtohet dita e zbarkimit të forcave të NATO-s

23 vite nga çlirimi i Kosovë, përkujtohet dita e zbarkimit të forcave të NATO-s

Në kosovë përkujtohet këtë të dielë 12 qershori i vitit 1999, kur trupat e NATo-s hynë në vend duke i dhën fund

Kancelari Scholz: Serbia të njohë Kosovën, përndryshe s'ka anëtarësim në BE

Kancelari Scholz: Serbia të njohë Kosovën, përndryshe s'ka anëtarësim në BE

Kancelari gjerman Olaf Scholz pas takimit që zhvilloi me Kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti, në një Konferencë të përbashkët

Osmani pret në takim Dendias: Greqia të mbështesë anëtarësimin e Kosovës në Këshillin e Europës

Osmani pret në takim Dendias: Greqia të mbështesë anëtarësimin e Kosovës në Këshillin e Europës

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani priti në takim ministrin e Jashtëm të Greqisë, Nikos Dendias. Gjatë takimit Osmani tha se Kosova

Pr.ligji për rritjen e pagës minimale, veteranët e UÇK protestë para Kuvendit

Pr.ligji për rritjen e pagës minimale, veteranët e UÇK protestë para Kuvendit

Projektligji i qeverisë së Kosovës për rritjen e pagës minimale ka nxitur protesta. Veteranët kanë tentuar të futen në

Kurti: Kosova po përgatitet të aplikojë për anëtarësim në Partneritetin e Paqes në kuadër të NATO dhe në BE

Kurti: Kosova po përgatitet të aplikojë për anëtarësim në Partneritetin e Paqes në kuadër të NATO dhe në BE

Kosova po përgatitet për të aplikuar për anëtarësim në Partneritetin e Paqes në kuadër të NATO dhe në BE.

Kosovë, mbi 1700 pacientë në pritje për ndërhyrje në vena në Kirurgjinë Vaskulare

Kosovë, mbi 1700 pacientë në pritje për ndërhyrje në vena në Kirurgjinë Vaskulare

Në Klinikën e Kirurgjisë Vaskulare lista e pritjes është 1770 pacientë, ndërsa klinika posedon vetëm 24 shtretër për

Vëllai i reperit në Kosovë vret një 30-vjeçar, më pas i drejton armën policisë

Vëllai i reperit në Kosovë vret një 30-vjeçar, më pas i drejton armën policisë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur gjatë natës në Ferizaj të Kosovës ku është vrarë 30-vjeçarin Gazmend

Kurti: Për t’i normalizuar marrëdhëniet – Serbia duhet të ndryshojë

Kurti: Për t’i normalizuar marrëdhëniet – Serbia duhet të ndryshojë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ndodhet për vizitë në Shtetet e Bashkuara gjatë së cilës deri tani ka zhvilluar takime me

Austri, aksidentohet autobuzi me pasagjerë nga Kosova, 20 të plagosur

Austri, aksidentohet autobuzi me pasagjerë nga Kosova, 20 të plagosur

Një autobus me pasagjerë nga Kosova ka pësuar aksident orët e para të mëngjesit në Salzburg të Austrisë, raporton APA. Sipas

Dënimi i dy ish-krerëve të OVL-UÇK, Haradinaj: Qëndroni të fortë, lufta për liri e shtet vazhdon!

Dënimi i dy ish-krerëve të OVL-UÇK, Haradinaj: Qëndroni të fortë, lufta për liri e shtet vazhdon!

Kryetari i AAK-së Ramush Haradinaj ka reaguar pas vendimit të Gjykatës së Hagës, e cila dënoi me katër vite e gjysmë burg 

Qeveria e Kosovës miraton sanksione shtesë ndaj Rusisë dhe Bjellorusisë

Qeveria e Kosovës miraton sanksione shtesë ndaj Rusisë dhe Bjellorusisë

Kosova një nga vendet e para që u pozicionua në mbështetje të Ukrainës që në nisje të agresionit rus. Në mbledhjen

Deputetët gjermanë: E mbështesim Kosovën në rrugën drejt Këshillit të Evropës

Deputetët gjermanë: E mbështesim Kosovën në rrugën drejt Këshillit të Evropës

Pas deputetit të opozitës gjermane, Michael Brand, CDU, edhe politikanët e pozitës socialdemokrate, Frank Schwabe dhe Adis Ahmetović, kanë

Kërkesa për t’u anëtarësuar në Këshillin e Europës, Kosovës i duhet mbështetja e 30 shteteve

Kërkesa për t’u anëtarësuar në Këshillin e Europës, Kosovës i duhet mbështetja e 30 shteteve

Kosova duhet të sigurojë mbështetjen e të paktën tridhjetë shteteve për t’u anëtarësuar në Këshill të