RTSH 24 Live

Aktualitet

Gledis Nano takim me homologun izraelit Yaakov Shabtai: Garantojmë siguri për qyetetarët

Gledis Nano takim me homologun izraelit Yaakov Shabtai: Garantojmë siguri për qyetetarët

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Gledis Nano, zhvilloi një takim me homologun e tij, Drejtorin e Përgjithshëm të

Parashikimi  i motit për fundin e muajit qershor 2022

Parashikimi i motit për fundin e muajit qershor 2022

Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga kontrasti i dy masave ajrore duke kushtëzuar pjesërisht paqëndrueshmëri edhe në vendin tonë.  E

Zbulime arkeologjike në Durrës, përfundojnë gërmimet në forumin bizantin

Zbulime arkeologjike në Durrës, përfundojnë gërmimet në forumin bizantin

Ekspedita e përbashkët arkeologjike shqiptare-franceze i ka dhënë fund gërmimeve pranë forumit bizantin, duke bërë të

Vrau motrat, Prokuroria kërkon burg të përjetshëm për autorin

Vrau motrat, Prokuroria kërkon burg të përjetshëm për autorin

Prokuroria ka kërkuar burg të përjetshëm për Përparim Ademin, 60-vjeçarin që vrau me armë zjarri dy motra Kristina

Satelitët “Albania 1, 2”, anulohet tenderi, shkak mosplotësimi i kritereve nga firmat e interesuara

Satelitët “Albania 1, 2”, anulohet tenderi, shkak mosplotësimi i kritereve nga firmat e interesuara

Duket se do të duhet ende kohë që Shqipëria të ketë në orbitë dy satelitët e saj të shumëlakuar “Albania

E-Demokracia parlamentare, konferencë kombëtare për përdorimin e mjeteve teknologjike në vendimmarrje

E-Demokracia parlamentare, konferencë kombëtare për përdorimin e mjeteve teknologjike në vendimmarrje

Teksa teknologjia është bërë një element i rëndësishëm edhe për ofrimin e shërbimeve ndaj qytetarëve dhe përfshirejen

Paulin Rajta emërohet drejtor i Policisë së Burgjeve

Paulin Rajta emërohet drejtor i Policisë së Burgjeve

Paulin Rajta është emëruar drejtor i Policisë së Burgjeve. Emërimi u bë nga Ministri i Drejtësisë, Ulsi Manja. Rajta

U kap me 20 kg kokainë në Itali, Kajmaku: Nuk kam dijeni! Hetuesit dërgojnë drogën për analizën e pastërtisë

U kap me 20 kg kokainë në Itali, Kajmaku: Nuk kam dijeni! Hetuesit dërgojnë drogën për analizën e pastërtisë

Agim Kajmaku dhe nipi i tij, të dy të arrestuar në Itali me 20 kg kokainë, kanë mohuar para hetuesve italianë që të kenë

Harta e re gjyqësore, Ish-ministri i Drejtësisë Halimi: Qeveria të tërhiqet, të merret mendimi i ekspertëve

Harta e re gjyqësore, Ish-ministri i Drejtësisë Halimi: Qeveria të tërhiqet, të merret mendimi i ekspertëve

"Drafti i hartës së re gjyqësore duhet të kthehet mbrapsht nga qeveria dhe të merret mendimi i ekspertëve ndërkombëtar".

Avokatët kundër hartës së re gjyqësore, bojkot katër ditor seancave gjyqësore: Duam të reflektohen propozimet tona

Avokatët kundër hartës së re gjyqësore, bojkot katër ditor seancave gjyqësore: Duam të reflektohen propozimet tona

Nga 4 Gjykata në qarkun e Korçës, harta e re parashikon të mbetet vetëm një gjykatë, dhe ajo e Shkallës së Parë,

Pritshmëritë e turizmit 2022, Topuzi: Jemi optimist, por serish ka problematika që kërkojnë zgjidhje

Pritshmëritë e turizmit 2022, Topuzi: Jemi optimist, por serish ka problematika që kërkojnë zgjidhje

Parashikimet për turizmin këtë vit janë optimiste duke marrë parasysh edhe heqjen e masave anti-covid. Për kreun e shoqatës së

Lënda e kodimit në klasat e para: Mësimi do të zhvillohet në laboratorët e informatikës

Lënda e kodimit në klasat e para: Mësimi do të zhvillohet në laboratorët e informatikës

Vitin e ardhshëm një lëndë e re do të futet në shkolleë. Ministria  e  arsimit ka vendosur të pilotojë lëndën

COVID-19, 20 raste të reja dhe asnjë humbje jete në 24 orët e fundit

COVID-19, 20 raste të reja dhe asnjë humbje jete në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë raportoi këtë të diel se nga 405 testime, 20 qytetarë kanë rezultuar të infektuar me COVID-19.

36 të infektuar dhe asnjë humbje jete nga COVID në 24 orët e fundit

36 të infektuar dhe asnjë humbje jete nga COVID në 24 orët e fundit

36 të infektuar me COVID-19 dhe asnjë humbje jete janë shënuar në 24 orët e fundit në vendin tonë. Nga 616 testime të

27 të infektuar dhe asnjë humbje jete nga COVID-19 në 24 orët e fundit, 4 të shtruar në spital

27 të infektuar dhe asnjë humbje jete nga COVID-19 në 24 orët e fundit, 4 të shtruar në spital

27 qytetarë rezultuan të infektuar me COVID në 24 orët e fundit në vendin tonë, ndërkohë që nuk është shënuar

COVID-19, 46 raste të reja dhe asnjë humbje jete në 24 orët e fundit

COVID-19, 46 raste të reja dhe asnjë humbje jete në 24 orët e fundit

Fatmirësisht në 24 orët e fundit nuk është shënuar asnjë viktimë nga Covid-19 në vend. Ministria e Shëndetësisë

COVID-19, 58 raste të reja, asnjë humbje jete në 24 orët e fundit

COVID-19, 58 raste të reja, asnjë humbje jete në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ka raportuar se në 24 orët e fundit janë kryer 904 testime, nga të cilat kanë

Suedia rekomandon dozën e pestë të vaksinës kundër COVID-19 për disa kategori

Suedia rekomandon dozën e pestë të vaksinës kundër COVID-19 për disa kategori

Suedia është duke rekomanduar dozën e pestë të vaksinës kundër koronavirusit për njerëzit që rrezikojnë të

Covid-19/ Ministria e Shëndetësisë: Vetëm 17 të infektuar, asnjë viktimë në 24 orët e fundit

Covid-19/ Ministria e Shëndetësisë: Vetëm 17 të infektuar, asnjë viktimë në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë bëri të ditur pak minuta më parë se, gjatë 24 orëve të fundit, në vendin tonë

Covid në Shqipëri, 26 të infektuar, asnjë humbje jete në 24 orët e fundit

Covid në Shqipëri, 26 të infektuar, asnjë humbje jete në 24 orët e fundit

Në 24 orët e fundit janë kryer 445 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë me COVID19, 26 qytetarë, ndërsa nuk ka pasur

COVID-19, Arbër Shehu: Hulumtimet tona u shfrytëzuan nga administrata e Biden, morën vendimin për dozën e tretë

COVID-19, Arbër Shehu: Hulumtimet tona u shfrytëzuan nga administrata e Biden, morën vendimin për dozën e tretë

Arbër Shehu, kërkues shkencor në Universitetin Johns Hopkins i ftuar në emisionin ‘Mirëmëngjes Shqipëri’ ka bërë

Shangai ndërpret transmetimin e COVID në komunitet në 15 rrethe

Shangai ndërpret transmetimin e COVID në komunitet në 15 rrethe

Shangai i Kinës ka ndërprerë transmetimin në komunitet të COVID-19 në 15 nga 16 rrethet e tij, sipas një konference shtypi mbi

COVID drejt fundit, në 24 orë regjistrohen 40 infektime, asnjë viktimë! Vetëm 6 të shtruar në spital

COVID drejt fundit, në 24 orë regjistrohen 40 infektime, asnjë viktimë! Vetëm 6 të shtruar në spital

COVID-19 në vendin tonë është drejt fundit ku për disa ditë me radhë nuk shënohet asnjë viktimë, shtrimet në

COVID në Shqipëri, 49 të infektuar, asnjë humbje jete në 24 orët e fundit

COVID në Shqipëri, 49 të infektuar, asnjë humbje jete në 24 orët e fundit

49 persona janë infektuar me COVID-19 në 24 orët e fundit në vendin tonë, ndërsa për të disatën ditë radhazi nuk