RTSH 24 Live

Bota

Tjetër goditje për Boris Johnos, deputeti i tij jep dorëheqjen pas akuzave për ngacmim seksual ndaj dy burrave

Tjetër goditje për Boris Johnos, deputeti i tij jep dorëheqjen pas akuzave për ngacmim seksual ndaj dy burrave

Deputeti Chris Pincher ka dhënë dorëheqjen pas akuzave për ngacmim seksual ndaj dy burrave. Në një letër drejtuar kryeministrit

Rusia lëshon dy raketa në Odesa, vriten 17 persona, mes tyre 4 fëmijë

Rusia lëshon dy raketa në Odesa, vriten 17 persona, mes tyre 4 fëmijë

Dy raketa ruse janë lëshuar mëngjesin e 1 korrikut drejt një ndërtese apartamentesh shumëkatëshe dhe një qendër rekreacioni

Fitorja e Ukrainës në ishullin e gjarpërinjve, Zelensky: E rëndësishme! Rusia: Tërheqja jonë, gjest i vullnetit të mirë

Fitorja e Ukrainës në ishullin e gjarpërinjve, Zelensky: E rëndësishme! Rusia: Tërheqja jonë, gjest i vullnetit të mirë

Presidenti Volodymyr Zelensky ka përshëndetur fitoren ndaj forcave ruse që pushtuan ishullin Snake, një ishull strategjik i Detit të Zi

Kriza klimatike, Gjykata e Lartë vendos kundër EPA, i jep 'goditjen' qeverisë Biden

Kriza klimatike, Gjykata e Lartë vendos kundër EPA, i jep 'goditjen' qeverisë Biden

Gjykata e Lartë e SHBA ka vendosur më 30 qershor kundër agjencisë EPA duke i dhënë ‘një goditje’ qeverisë për

Lavrov: Një perde e re e hekurt po vendoset mes Perëndimit dhe Rusisë! Duhet të sillen me Kujdes

Lavrov: Një perde e re e hekurt po vendoset mes Perëndimit dhe Rusisë! Duhet të sillen me Kujdes

Ministri i Jashtëm rus, Sergei Lavrov ka deklaruar se një "perde e re e hekurt" po vendosej midis Perëndimit dhe Rusisë. Termi u përdor

OBSH paralajmëron: Europa mund të përballet me nivele të larta të infeksioneve me COVID këtë verë

OBSH paralajmëron: Europa mund të përballet me nivele të larta të infeksioneve me COVID këtë verë

Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH ) ka paralajmëruar se "nivele të larta" të rasteve me COVID mund të regjistrohen

OKB: Rusia ka injoruar në mënyrë flagrante ligjin e të drejtave të njeriut në Ukrainë

OKB: Rusia ka injoruar në mënyrë flagrante ligjin e të drejtave të njeriut në Ukrainë

Koordinatori Humanitar i Kombeve të Bashkuara për Ukrainën ka deklaruar se Rusia ka "injoruar hapur" ligjin ndërkombëtar humanitar dhe të

Kina: Strategjia e re e NATO-s, e papërgjegjshme dhe inkurajon konfliktin

Kina: Strategjia e re e NATO-s, e papërgjegjshme dhe inkurajon konfliktin

Pekini e ka quajtur të papërgjegjshme strategjinë e re të NATO-s. Ministri i Jashtëm i Kinës, Zhao Lijian, tha se ky koncept i NATO-s

Komentet e Johnson mbi Putin, Moska thërret ambasadorin britanik: Deklarata fyese

Komentet e Johnson mbi Putin, Moska thërret ambasadorin britanik: Deklarata fyese

Rusia ka thirrur ambasadorin britanik në Moskë për të protestuar kundër komenteve të kryeministrit Boris Johnson për presidentin

Sa gjasa ka që Rusia të nisë një sulm bërthamor?

Sa gjasa ka që Rusia të nisë një sulm bërthamor?

Vladimir Putin fillimisht vendosi forcat e armëve bërthamore strategjike të Rusisë në gatishmëri të lartë gjatë fundjavës

Biden thotë se aleanca transatlantike është përshtatur ndaj kërcënimeve të reja

Biden thotë se aleanca transatlantike është përshtatur ndaj kërcënimeve të reja

Presidenti Joe Biden tha të enjten se aleanca transatlantike është transformuar duke iu përshtatur një situate sigurie që ndryshon

Johnson: I takon Ukrainës të vendosë për një marrëveshje paqeje me Rusinë

Johnson: I takon Ukrainës të vendosë për një marrëveshje paqeje me Rusinë

“I takon popullit ukrainas të vendosë nëse duan të arrijnë një marrëveshje paqeje me Rusinë”. Kështu është

Samiti i NATO-s, 22 vende nënshkruajnë Fondin e Inovacionit

Samiti i NATO-s, 22 vende nënshkruajnë Fondin e Inovacionit

22 vende të NATO-s nënshkruan të enjten nisjen e Fondit të Inovacionit të NATO-s, fondi i parë i kapitalit sipërmarrës shumësovran

Kriza, Von der Leyen: Ukraina mundet të eksportojë energji elektrike në Evropë

Kriza, Von der Leyen: Ukraina mundet të eksportojë energji elektrike në Evropë

Nga sot Ukraina do të mund të eksportojë energji elektrike në Evropë. Lajmin e bën të ditur presidentja e Komisionit Evropian,

Ish-presidenti rus: Sanksionet ndaj Moskës shihen si justifikim për luftën

Ish-presidenti rus: Sanksionet ndaj Moskës shihen si justifikim për luftën

Ish-presidenti rus dhe zëvendëskryetari aktual i Këshillit të Sigurimit, Dmitry Medvedev, ka deklaruar se sanksionet e vendosura ndaj Moskës

Kina: NATO është një kërcënim real për paqen, po shtrinë tentakulat e saj kudo

Kina: NATO është një kërcënim real për paqen, po shtrinë tentakulat e saj kudo

Samiti i NATO-s e cilësoi Kinën si “kërcënim” gjatë punimeve dy ditore në Madrit në Spanjë, por nuk ka vonuar

Putin: Nëse NATO forcon Suedinë dhe Finlandën, do të përgjigjemi

Putin: Nëse NATO forcon Suedinë dhe Finlandën, do të përgjigjemi

Rusia ka paralajmëruar se do të përgjigjet nëse NATO vendos trupa dhe infrastrukturë në Finlandë dhe Suedi pasi ato të bashkohen

Presidenti i Indonezisë takon Volodymyr Zelenskyn: Fryma e paqes nuk zbehet kurrë

Presidenti i Indonezisë takon Volodymyr Zelenskyn: Fryma e paqes nuk zbehet kurrë

Presidenti indonezian, Joko Widodo, është takuar në Kiev me presidentin ukrainas Volodymyr Zelensky. Widodo e ka konsideruar këtë takim

Udhëheqësit e NATO-s: Rusia kërcënimi më i rëndësishëm për sigurinë dhe paqen! Kina, sfidë

Udhëheqësit e NATO-s: Rusia kërcënimi më i rëndësishëm për sigurinë dhe paqen! Kina, sfidë

Udhëheqësit e NATO-s , të cilët u takuan në Madrid, e karakterizojnë drejtpërdrejt Rusinë në doktrinën e re strategjike

Biden takim me Erdogan: Me rëndësi ruajtja e stabilitetit në Egje

Biden takim me Erdogan: Me rëndësi ruajtja e stabilitetit në Egje

Presidenti i SHBA, Joe Biden, i dërgoi një mesazh të qartë për t'i dhënë fund sfidave në Egje Presidentit turk,Tajip Erdogan,

Biden falënderon liderin turk për heqjen e vetos

Biden falënderon liderin turk për heqjen e vetos

Presidenti amerikan Joe Biden ka falënderuar liderin turk Rexhep Tajip Erdogan që hoqi kundërshtimin e tij ndaj hyrjes së Finlandës dhe

Polonia mirëpret vendimin e SHBA për ta bërë komandën të përhershme

Polonia mirëpret vendimin e SHBA për ta bërë komandën të përhershme

Zëvendësministri i Jashtëm i Polonisë ka përshëndetur një vendim të SHBA-së për ta bërë të përhershme

Samiti i NATO-s, Stoltenberg: Marrëdhëniet me Rusinë në gjendjen më të keqe që nga Lufta e Ftohtë! Partneriteti Pekin-Moskë, shqetësues

Samiti i NATO-s, Stoltenberg: Marrëdhëniet me Rusinë në gjendjen më të keqe që nga Lufta e Ftohtë! Partneriteti Pekin-Moskë, shqetësues

  Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, në një konferencë për mediat nga Madridi, ka shprehur shqetësime për

NATO fton zyrtarisht Finlandën dhe Suedinë të bëhen anëtare të aleancës

NATO fton zyrtarisht Finlandën dhe Suedinë të bëhen anëtare të aleancës

NATO ka ftuar zyrtarisht Finlandën dhe Suedinë të bëhen anëtare të aleancës, transmeton Anadolu Agency (AA). Njoftimi vjen në