RTSH 24 Live

Kuriozitete

Planeti Tokë më i nxehtë se kurrë/ Oqeanet thithën nxehtësi sa 7 bomba atomike që shpërthejnë çdo sekondë

13/01/2022

Planeti Tokë më i nxehtë se kurrë/ Oqeanet thithën nxehtësi sa 7 bomba atomike që shpërthejnë çdo sekondë

Një kompani ka prezantuar dronin e ri “tmerrues” me armë që mund të bartë snajper dhe pushkë sulSipas medieve të huaja, përcjell Telegrafi, i ashtuquajturi SMASH Dragon gjithashtu mund të ngarkohet me granata 40 mm. Pajisja është e zhvilluar nga firma me bazë më Izrael, Smart Shooter. Kompania thotë se 0 me teknologjinë e testuar nga lufta që siguron “eliminimin e saktë të objektivit”.

Firma thotë se zhvillon armë të tilla për zbatim të ligjit dhe përdorime ushtarake. “Jashtëzakonisht i lehtë pajisja ka qëndrueshmëri në mision të gjatë, SMASH Dragon integron një koncept unik stabilizimi me teknologjinë SMASH që i mundëson sistemit të godasë me saktësi objektivat statike dhe lëvizëse gjatë fluturimit”, thuhet në njoftim.