RTSH 24 Live

Politikë

Kryetari i PD, Lulzim Basha, pritet me tensione në Fier nga mbështetësit e Berishës

16/01/2022

Kryetari i PD, Lulzim Basha, pritet me tensione në Fier nga mbështetësit e Berishës

Kryetari i PD, Lulzim Basha, pritet me tensione në Fier nga mbështetësit e Berishës. Me thirrjet "Basha ik", "Turp", protestuesit e pritën në hyrje të Teatrit ‘Bylis’ në Fier. Jashtë Teatrit janë shtuar forcat e policisë, pasi dhe protestuesit janë të shumtë në numër. Për sigurimin e aktivitetit kanë ardhur forca speciale të policisë së Vlorës. Ndërsa protesuesit e Berishës kanë tentuar të afrohen në makinën ku ndodhej Basha, ka ndërhyrë policia. Efektivë të shumtë me maska kundragaz kanë bllokuar demokratët e Berishës që janë kundër kreut të PD.

VIDEOT/ Tensione dhe përplasje në Fier, Basha mbërrin në

VIDEOT/ Tensione dhe përplasje në Fier, Basha mbërrin në

VIDEOT/ Tensione dhe përplasje në Fier, Basha mbërrin në