RTSH 24 Live

Politikë

Basha takim me demokratët në Fier, mbështetësit e Berishës dalin në protestë kundër tij

16/01/2022

Basha takim me demokratët në Fier, mbështetësit e Berishës dalin në protestë kundër tij

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, po zhvillon në këto momente një takim me demokratët e Fierit. Takimi i Bashës është i pari pas vendimeve për përjashtimin nga partia të Sali Berishës, dhe mbështetësve të tij kryesorë. Basha ka njoftuar orën 11:00 për të mbërritur në Fier.  Mbështetësit e Sali Berishës kanë kundërshtuar ardhjen e tij.