RTSH 24 Live

Aktualitet

36 të infektuar dhe asnjë humbje jete nga COVID në 24 orët e fundit

27/05/2022

36 të infektuar dhe asnjë humbje jete nga COVID në 24 orët e fundit

36 të infektuar me COVID-19 dhe asnjë humbje jete janë shënuar në 24 orët e fundit në vendin tonë. Nga 616 testime të kryera rastet pozitive kanë rezultuar në këto bashki: 22 në Tiranë, 3 në Sarandë, 2 në Mat, Fier, Korçë, 1 në Durrës, Rroskovec, Vlorë, Delvinë, Kuçovë.

Në gjithë vendin janë 304 qytetarë aktivë me COVID-19. Aktualisht në spitalin COVID3 po marrin trajtim 3 pacientë.

Janë shëruar 23 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 272,247 që nga fillimi i epidemisë.

Statistika (27 Maj 2022)

Raste të reja ditore          36

Të shëruar në 24 orë       23

Të shtruar në spitale         3

Humbje jete në 24 orë      0

Testime ditore                 634

Testime totale               1,826,354

Raste pozitive                  276,048

Raste të shëruara            272,247

Raste Aktive                         304

Humbje jete                        3,497

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë            202

Fier                  18

Korçë               18

Vlorë                17

Shkodër           15

Gjirokastër      13

Durrës              7

Elbasan            6

Berat                3

Dibër                3

Kukës              1

Lezhë              1

/rtsh.al/