RTSH 24 Live

Aktualitet

27 të infektuar dhe asnjë humbje jete nga COVID-19 në 24 orët e fundit, 4 të shtruar në spital

26/05/2022

27 të infektuar dhe asnjë humbje jete nga COVID-19 në 24 orët e fundit, 4 të shtruar në spital

27 qytetarë rezultuan të infektuar me COVID në 24 orët e fundit në vendin tonë, ndërkohë që nuk është shënuar asnjë humbje jete.

Nga 616 testime të kryera rastet pozitive janë shënuar 16 qytetarë në Tiranë, 4 në Fier, 2 në Shkodër, Gjirokastër, 1 në Kavajë, Vlorë, Sarandë.

Aktualisht në spitalin COVID3 po marrin trajtim 4 pacientë.

Në 24 orët e fundit janë shëruar 18 qytetarë, duke e çuar numrin e të shëruarve në 272,224 që nga fillimi i epidemisë.

Statistika (26 Maj 2022)

Raste të reja ditore          27

Të shëruar në 24 orë       18

Të shtruar në spitale         4

Humbje jete në 24 orë      0

Testime ditore                 616

Testime totale               1,825,720

Raste pozitive                  276,012

Raste të shëruara            272,224

Raste Aktive                         291

Humbje jete                        3,497

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë            190

Fier                  19

Korçë               17

Gjirokastër      16

Shkodër           15

Vlorë                14

Elbasan            6

Durrës              6

Lezhë               4

Berat                2

Dibër                1

Kukës              1

/rtsh.al/