RTSH 24 Live

Aktualitet

Sërish ulje për naftën, benzinën dhe gazin, Bordi i Transparencës vendos çmimet e reja

Sërish ulje për naftën, benzinën dhe gazin, Bordi i Transparencës vendos çmimet e reja

Bordi i Transparencës në mbledhjen e sotme (1 korrik) ka marrë vendim që çmimi i naftës të shkojë në 231 lekë/litër,

Punonte si kambist por nuk kishte licencë, Policia e Durrësit arreston 60-vjeçarin

Punonte si kambist por nuk kishte licencë, Policia e Durrësit arreston 60-vjeçarin

Një 60-vjeçar është arrestuar  në flagrancë nga blutë e Durrësit pasi po ushtronte në rrugë veprimtarinë

Bojkoti i avokatëve, Vishaj thirrje Ministrit Manja: Ndërhy si negociator, gjendja emergjente

Bojkoti i avokatëve, Vishaj thirrje Ministrit Manja: Ndërhy si negociator, gjendja emergjente

Në një kohë që vijon bojkoti i avokatëve për seancat e masave të sigurimit, pas vendimit të marrë nga Dhoma Kombëtare

Shoqata e Infermierëve ngre shqetësimin: Shqipëria në krizë për personel shëndetësor, po telefonohen mjekët e dalë në pension

Shoqata e Infermierëve ngre shqetësimin: Shqipëria në krizë për personel shëndetësor, po telefonohen mjekët e dalë në pension

Shoqata e Infermierëve të Shqipërisë ka ngritur shqetësimin për mungesën e mjekëve dhe infermierëve. Me anë të

Pr.ligji për bujqësinë/ Baftjar Zeqo: Farat dhe fidanët nuk kanë kontroll nga shteti, fermerët s’dinë çfarë mbjellin

Pr.ligji për bujqësinë/ Baftjar Zeqo: Farat dhe fidanët nuk kanë kontroll nga shteti, fermerët s’dinë çfarë mbjellin

Deputeti i Partisë Socialiste Baftjar Zeqo i ftuar në emisionin “Mirëmëngjes Shqipëri” ka deklaruar se farat dhe fidanët

Parashikimi i motit për fillimin e muajit Korrik, temperatura të larta deri në 40 gradë

Parashikimi i motit për fillimin e muajit Korrik, temperatura të larta deri në 40 gradë

Europa Juglindore do të përfshihet nga intesifikimi i ajrit shumë te nxehtë nga Saharaja duke ndikur edhe vendin tonë temperatura të

COVID/ Një viktimë në 24 orët e fundit në vend, regjistrohen 553 raste të reja infeksioni

COVID/ Një viktimë në 24 orët e fundit në vend, regjistrohen 553 raste të reja infeksioni

Një viktimë është regjistruar në 24 orët e fundit në vend, si pasojë e COVID. Nëpërmjet një njoftimi, Ministria

Me shpejtësi deri në 180 km/h, pezullohen 88 patenta, arrestohen 6 shoferë

Me shpejtësi deri në 180 km/h, pezullohen 88 patenta, arrestohen 6 shoferë

6 shoferë kanë rënë në prangat e policisë këtë të enjte, pasi janë kapur të dehur në timon, apo pa leje

“Së bashku ndërtojmë të ardhmen”  tryezë për decentralizimit të pushtetit vendor 2023 - 2030 në Elbasan

“Së bashku ndërtojmë të ardhmen” tryezë për decentralizimit të pushtetit vendor 2023 - 2030 në Elbasan

"Së bashku ndërtojmë të ardhmen”, është tema e tryezës rajonale me bashkitë e qarkut Elbasan për të diskutuar

Lufta në Ukrainë/ NATO përforcon prezencën në Lindje, Shqipëria dërgon trupa në Bullgari

Lufta në Ukrainë/ NATO përforcon prezencën në Lindje, Shqipëria dërgon trupa në Bullgari

NATO do të forcojë prezencën e saj në Lindje duke iu përgjigjur në këtë mënyrë një kërcënimi të

Prezantohet drejtoresha e re e TKOBAP: Rritje të pagave dhe të nivelit artistik

Prezantohet drejtoresha e re e TKOBAP: Rritje të pagave dhe të nivelit artistik

Do të bëhet për herë të parë nënë, e njëkohësisht ka marrë përsipër që pavarësisht këtij

Sherri në portin e Spanjës zbulon 8 kg heroinë, arrestohet çifti i shqiptarëve

Sherri në portin e Spanjës zbulon 8 kg heroinë, arrestohet çifti i shqiptarëve

Një çift shqiptarësh është arrestuar në portin Saguntos të Spanjës pasi u kapën me 8 kg heroinë të fshehur

Samiti i UNESCO, Kushi takim me homologun italian: Do punojmë për projekte të reja në arsim

Samiti i UNESCO, Kushi takim me homologun italian: Do punojmë për projekte të reja në arsim

Ministrja e Arsimit Evis Kushi gjatë samitit në UNESCO është takuar me homologun italian Patrizio Bianchi me të cilin ka diskutuar lidhur

Punonin si kambistë por nuk ishin pajisur me licencë, Policia arreston 57-vjeçarin, procedon një tjetër

Punonin si kambistë por nuk ishin pajisur me licencë, Policia arreston 57-vjeçarin, procedon një tjetër

Policia e Durrësit ka arrestuar një kambist dhe ka proceduar në gjendje të lirë një tjetër pasi ushtronin në mënyrë

SPAK çon në GJKKO anëtaren e KPK: Ka bërë deklarim të rremë të pasurisë

SPAK çon në GJKKO anëtaren e KPK: Ka bërë deklarim të rremë të pasurisë

SPAK ka mbyllur hetimet për anëtaren e Komisionit të Pavarur të Kualifikimit, Etleda Çiftja dhe e ka dërguar për gjykim në

 32-vjeçari denoncon vjedhjen e BMW-së në gomisteri

32-vjeçari denoncon vjedhjen e BMW-së në gomisteri

Një automjet tip BMW është vjedhur në autstradën Tiranë-Durrës. 32-vjeçari D.V., ka kallëzuar në Polici se dy

Spiunazh nga shteti jo mik, SPAK heton 5 ish-zyrtarë të SHISH dhe Policisë së Shtetit

Spiunazh nga shteti jo mik, SPAK heton 5 ish-zyrtarë të SHISH dhe Policisë së Shtetit

SPAK po heton 4 ish zyrtarë të Shërbimit Informativ Shtetëror dhe një ish punonjës policie për veprat penale të “Dhënies

Tentoi vjedhjen e lokalit dhe goditi me thikë pronarin, arrestohet 36-vjeçari i shpallur në kërkim

Tentoi vjedhjen e lokalit dhe goditi me thikë pronarin, arrestohet 36-vjeçari i shpallur në kërkim

Një 36-vjeçar i shpallur në kërkim ka rënë në prangat e policisë së Elbasanit. 36-vjeçari në bashkëpunim

Ndryshimet në Hartën Gjyqësore, avokatët në rrethe vijojnë të bojkotojnë seancat gjyqësore dhe masat e sigurisë

Ndryshimet në Hartën Gjyqësore, avokatët në rrethe vijojnë të bojkotojnë seancat gjyqësore dhe masat e sigurisë

Avokatët vijojnë protestën në disa rrethe të vendit. Në Berat ata kanë deklaruar se do të vijojnë të bojkotojnë

Restaurohet Kulla C në kalanë e Durrësit, ambasadat amerikane dhe suedeze mbështetën projektin

Restaurohet Kulla C në kalanë e Durrësit, ambasadat amerikane dhe suedeze mbështetën projektin

Kulla C e kalasë së Durrësit më në fund është shfaqur ashtu siç ka qenë para tërmetit të 26 nëntorit

Transportonin 7 emigrantë të paligjshëm kundrejt pagesës, Policia e Elbasanit arreston 2 persona

Transportonin 7 emigrantë të paligjshëm kundrejt pagesës, Policia e Elbasanit arreston 2 persona

Policia e Elbasanit ka vënë në pranga 2 persona pasi janë kapur duke transportuar 7 emigrantë të paligjshëm me 2 automjete. Policia

Tritoli në garazhin e hotelit në Sarandë, pronari: S’kam konflikte

Tritoli në garazhin e hotelit në Sarandë, pronari: S’kam konflikte

Tritoli i vendosur në garazhin e hotelit të Mariel Muratit në Sarandë duke se ka qenë një shenjë paralajmërimi për të,

Sekuestrohen 190 ora të vjedhura, Policia e Durrësit vë në pranga 3 persona

Sekuestrohen 190 ora të vjedhura, Policia e Durrësit vë në pranga 3 persona

Policia e Durrësit ka arrestuar 3 persona pasi dyshohet se janë autorë të disa vjedhjeve. Policia bën me dije se një 30-vjeçar

Shpërthim me tritol në garazhin e drejtorit të FSDKSH në Sarandë, Policia: Janë shkaktuar dëme materiale

Shpërthim me tritol në garazhin e drejtorit të FSDKSH në Sarandë, Policia: Janë shkaktuar dëme materiale

Mbrëmjen e 29 qershorit një sasi lënde plasëse është vendosur në hyrjen e një garazhi në pronësi të drejtorit